Ardahan TSO Başkanı Çetin Demirci'den "Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanın" çağrısı

ARDAHAN - Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Demirci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında açıklanan "Kısa Çalışma Ödeneği"nden ilgili kişi ve iş yerlerin yararlanmasını istediklerini bildirdi.

Ardahan TSO Başkanı Çetin Demirci'den "Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanın" çağrısı

- Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Demirci, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında açıklanan "Kısa Çalışma Ödeneği"nden ilgili kişi ve iş yerlerin yararlanmasını istediklerini bildirdi.

Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, hükümetin açıkladığı "Kısa Çalışma Ödeneği"nin için önemli olduğunu ancak Ardahan ve benzeri bölgeler için daha önem taşıdığını ifade etti.

Bu nedenle söz konusu destekten yararlanılması çağrısında bulunan Demirci, şunları kaydetti:

"Virüsün yarattığı ekonomik etkiyi azaltmak için hükumetin çıkardığı istihdam desteği programı, yani Kısa Çalışma Ödeneği aslında bizim gibi ekonomisi kendi çapında dönen illerde çok daha önemli. Dolayısıyla üyelerimize çağrımız şu, ilgili olan herkesin müracaat etmesidir. İşçilerin mağdur olmaması için mutlaka işveren tarafından bu adımın atılması gerekir. İşçiler, böyle bir imkandan muhakkak yararlanmalı."(AA)


Editörün Seçtikleri

Ağrı Valisi Elban: Koronavirüs vaka sayımız 30 civarında

İşadamı Mehmet Ali Çelik'ten taziye teşekkür mesajı

Ağrı'da camiler cuma namazına hazırlanıyor

Ağrı'da eve giren ebabil kuşunun bir günlük misafirliği çocukları sevindirdi

Ağrı'da "27 Mayıs, 12 Eylül ve 15 Temmuz" yazılı pankartlar darağacına asıldı

Yorum Ekle