Ardahan'da kış için tüm tedbirler alındı

ARDAHAN - Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, kara sınır kapılarından Türkiye'ye giriş çıkış yapacak sürücüler için bu kış önemli ve özel tedbirler aldıklarını söyledi.

Ardahan'da kış için tüm tedbirler alındı

- Ardahan Valisi , kara sınır kapılarından 'ye giriş çıkış yapacak sürücüler için bu kış önemli ve özel tedbirler aldıklarını söyledi.

Masatlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ardahan'ın kışın etkili geçtiği illerden biri olduğunu, bu nedenle kış mevsiminin kendileri için farklı önem arzettiğini belirtti.

Bölgede kışın kendisini göstermeye başladığına, özellikle hafta sonu itibarıyla yoğun kar yağışı beklediklerine dikkati çeken Masatlı, kış öncesi Özel İdare, Karayolları ve AFAD ekipleriyle iki kez değerlendirme toplantısı düzenlediklerini ve bütün tedbirleri gözden geçirdiklerini aktardı.

Masatlı, Ardahan'ın sınır kenti olması dolayısıyla uluslararası yolları bulunduğunu ifade ederek, söz konusu yol güzergahlarındaki Ardahan-Posof ve Çıldır-Mozaret geçişlerinde kurallara uymayan sürücülere izin verilmeyeceğini kaydetti.

Bu kış Türkgözü ve Aktaş Sınır kapılarını kullanacak sürücüler için gerekli hassasiyetin gösterileceğinin altını çizen Masatlı, şunları söyledi:

"İki ülkeye komşu olmamızdan dolayı böyle bir farklılığımız var. Kara sınır kapılarımızdan ülkemize giriş çıkış yapacak sürücüler için önemli ve özel tedbirler aldık. Gerekli hassasiyeti göstermeyen ve tedbirini almamış araçlara izin verilmeyecek. Kimsenin mağdur olmaması için hassas davranacağız. Bir tırın kayması, ulaşımın aksaması veya birçok sürücünün mağdur olması demektir. Dolayısıyla bunların yaşanmaması için herkesin kurallara uymasını isteyeceğiz."

Masatlı, kışın önceliklerinin acil durumlar ve okul servisleri olacağını vurgulayarak, karla mücadele ekiplerini yoğun bir mesainin beklediğini, kendilerine şimdiden başarılar dilediğini sözlerine ekledi.(AA)

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da sağanak nedeniyle bazı evleri ve tarım arazilerini su bastı

Ağrı'da hasara neden olan selin izleri siliniyor

Cezayir'de inşattan düşüp ölen dayı ile yeğeninin cenazesi Ağrı'da defnedildi

Ağrı'da sel felaketinde işçiler ölümle burun buruna geldi

Ağrı'da köylerin zarar gördüğü selde 100'e yakın koyun telef oldu

Yorum Ekle