Ardahan'a gelen 675 kişiye "14 günlük ev karantinası" uygulanıyor

Ardahan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kente giriş yapan 675 kişinin, 14 gün süreyle ikametlerinde karantinaya alındığı bildirildi.

Ardahan'a gelen 675 kişiye "14 günlük ev karantinası" uygulanıyor

'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kente giriş yapan 675 kişinin, 14 gün süreyle ikametlerinde karantinaya alındığı bildirildi.

Vali , AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında bir süre önce kente giriş yapanlara yönelik 14 gün karantina uygulamasını başlattıklarını anımsattı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda, kente her ne şekilde olursa olsun giriş yapacak kişilerin 14 gün süreyle ikametlerinde gözlem altında tutulacağını ifade eden Masatlı, "Uygulama süresince ilimize giriş yapan 675 kişi evlerinde karantinaya alındı. Bu tedbirlerin tamamı, vatandaşımızın sağlığı ve güvenliği içindir. Yarınlarımıza sağlıklı ve huzurlu girmek istiyorsak, bugün bunları yapmamız lazım. Bu salgınla devlet ve millet olarak birlikte baş edeceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." diye konuştu.

Masatlı, söz konusu kişilere ikametlerinden ayrılmaları halinde 3 bin 150 lira idari para cezası uygulanacağını da sözlerine ekledi.Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Ağrı'daki Yazıcı Sulama Derivasyon Tüneli inşaatında sona doğru

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

Yorum Ekle