Güncel

Anadolu Sigorta ile Bayındır Sağlık Grubu arasında işbirliği anlaşması imzalandı

- Anlaşma kapsamında, Anadolu Sigorta sağlık poliçesi sahipleri, yeni bir poliçe satın almaya ihtiyaç kalmadan Bayındır Sağlık Grubu ile birçok branşta çevrim içi muayene imkânına kavuşuyor

- Anlaşma kapsamında, Anadolu Sigorta sağlık poliçesi sahipleri, yeni bir poliçe satın almaya ihtiyaç kalmadan Bayındır Sağlık Grubu ile birçok branşta çevrim içi muayene imkânına kavuşuyor

ANKARA - Anadolu Sigorta sağlık poliçesi sahipleri, yeni bir poliçe satın almaya ihtiyaç kalmadan Bayındır Sağlık Grubu ile birçok branşta çevrim içi muayene imkânına kavuşuyor.

Anadolu Sigorta'dan yapılan açıklamaya göre, Bayındır Sağlık Grubu ile yapılan işbirliği kapsamında, muayene teminatı olan özel sağlık sigortası sahipleri, Anadolu Sigorta mobil uygulaması "Sağlığım Cepte" ile Bayındır Sağlık Grubu'na ait birçok branşta, çevrim içi muayene olabiliyor.

Bu hizmet sayesinde zamandan tasarruf eden sigortalılar, muayene sonrasında reçete yazdırabiliyor ve 10 gün içindeki kontrol muayene haklarını çevrim içi veya fiziki olarak kullanabiliyor.

Taraflar arasında düzenlenen imza töreninde konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, "Kurulduğumuz günden bu yana, ülkemizin 'sigortacılık okulu' olma misyonumuzu, yenilikçi ürün ve hizmetlerimiz, çağı yakalayan uygulamalarımızla hep daha ileriye taşıma gayretindeyiz. Sigortacılıkta uçtan uca dijitalizasyon, uzun bir süredir üzerinde çalıştığımız bir konu. Özellikle, son 5 yıldır da sağlık sigortacılığı hizmetlerini 'Sağlığım Cepte' mobil uygulamamız üzerinden sunuyoruz. Bayındır Sağlık Grubu'yla iş birliğine başlayarak, çevrim içi muayene hizmetini mevcut özel sağlık sigortası poliçelerimizde, birçok branşta teminat altına almaktayız. Bu yenilik ile sektörümüze öncülük eden bir ilki daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Mustafa Tankut Tabak ise söz konusu işbirliğinin, sağlık sektörünün gelişimi ve dönüşümü adına oldukça önemli olduğunu belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Gelişen teknolojiyle değişen yaşam alışkanlıkları, neredeyse tüm sektörleri etkisi altına aldı. Sağlık sektörünün de bu değişimden etkilenmemesi, imkansızdı. Bireylere diledikleri yerden ve diledikleri zamanda uzmana başvurma, görüşme sağlama, muayene olma kolaylığı sağlayan uzaktan sağlık hizmeti ise bu değişimin olması gereken bir parçasıydı. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı 'Uzaktan Sağlık Bilgi Sistemi' alt yapısı ile sunduğumuz çevrem içi doktor görüşmesi hizmeti ile bireylerin tıbbi gözlemi ve takibi yapılabiliyor, var olan kronik rahatsızlıkları kontrol edilebiliyor ve tıbbi danışmanlık verilebiliyor. Türkiye'de birçok sektörün gelişmesine büyük katkılar sağlayan Türkiye İş Bankası iştiraklerinden Bayındır Sağlık Grubu ve Anadolu Sigorta olarak, sağlık sektöründe yaşanan bu gelişime katkı sunmaktan gurur duyuyoruz. Tıbbi etik ve kaliteyi benimseyen sağlık hizmeti sunumu anlayışımızla, sağlık sektörünün gelişimine ve dönüşümüne katkılarımızı sürdüreceğiz."(AA)

Anadolu Sigorta ile Bayındır Sağlık Grubu arasında işbirliği anlaşması imzalandı1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir