Ekonomi

Alternatif Bank'ın mobil uygulaması yenilendi

Alternatif Bank Genel Müdürü Ozan Kırmızı:
- "Hedefimiz, tüm müşterilerimize dijital kanallarımızda kusursuz, zahmetsiz bir deneyim sunarak derinleşen bir ilişki oluşturmak"

İSTANBUL - Alternatif Bank, mobil uygulaması "Alternatif Bank Mobil"i yeniledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Alternatif Bank, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda teknolojisini ve tasarımlarını tamamen yenilediği mobil uygulaması Alternatif Bank Mobil'i kullanıma sundu.

Dijital çağın trendlerine ve değişen kullanıcı ihtiyaçlarına uygun olarak yeniden tasarlanan Alternatif Bank Mobil'le bireysel bankacılık müşterileri, tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirirken, uygulama üzerinden tek tıkla kendilerine özel atanan portföy yöneticisine bağlanarak canlı destek alabiliyor.

Banka, "İnsanlı Dijital Bankacılık" olarak isimlendirdiği yeni hizmet modeliyle, mobil bankacılık kullanan tüm müşterilerine herhangi bir alt limit şartı olmadan alanında uzman bir portföy yöneticisi atıyor.

Bankacılık hizmetlerine kolay erişim sağlayan yeni menü yapısı sayesinde, müşteriler, kazanımlarını şeffaf olarak takip edebilecekleri "VOV Hesap Ek Faiz Dünyası" ve "VOV Kart Nakit İadelerim" gibi yeni özellikleri kullanabiliyor. Banka, yenilediği mobil uygulamasıyla dijital bankacılık deneyimini geliştirerek bireysel segmentte müşteri tabanını güçlü şekilde büyütmeyi hedefliyor.

Dijitalleşme, müşterilerimize sunduğumuz toplam deneyimin merkezinde yer alıyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Alternatif Bank Genel Müdürü Ozan Kırmızı, Alternatif Bank olarak dijital ve bireysel bankacılığı birbirine tam entegre bir şekilde ele aldıklarını, bu alanda güçlü bir büyümeyle müşteri tabanlarını genişletmeyi hedeflediklerini belirtti.

Dijitalleşmenin, müşterilerine sunduğu toplam deneyimin merkezinde yer aldığını, stratejilerini bu temel üzerinde şekillendirerek yatırımlarını artan bir ivmeyle sürdüreceklerini vurgulayan Kırmızı, şunları kaydetti:

"Mobil bankacılık artık sektörümüzde ana kanal haline gelmiş durumda. Türkiye Bankalar Birliğinin (TBB) 2023 yıl sonu istatistiklerine göre, dijital kanalları aktif olarak kullanan bireysel müşterilerin yüzde 90'dan fazlası bankacılık işlemlerini sadece mobil kanallar üzerinden gerçekleştiriyor. Dolayısıyla müşterilerimizin mobilde yaşadığı deneyim, hiç olmadığı kadar önemli ve değerli. Hedefimiz, tüm müşterilerimize dijital kanallarımızda kusursuz, zahmetsiz bir deneyim sunarak derinleşen bir ilişki oluşturmak. Yenilediğimiz mobil uygulamamızı bu hedefe giden yolda çok önemli bir kilometre taşı olarak görüyoruz. Alternatif Bank Mobil, yenilikçi tasarımı, ürün-hizmet çeşitliliği, yeni değer önerileri ve fonksiyonelliği ile müşteri deneyimini yeni bir boyuta taşırken, bankamızın önümüzdeki dönemde bireysel segmentteki büyümesinin temeli olacak."

Alternatif Bank Bireysel ve Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökay Dede de Alternatif Bank'ta tüm stratejik projelerde her şeyden önce müşterilerin beklentilerini odaklarına aldıklarını ve geliştirmeleri bu doğrultuda gerçekleştirdiklerini anlattı.

Dede, "Yenilenen Alternatif Bank Mobil sadeleşen, kolay ve hızlı menü yapısı, bu yapı içinde müşterilerimizin kolaylıkla takip edebilecekleri ve değer yaratan VOV Ek Faiz Dünyası, VOV Kart Nakit İadelerim gibi alt menüleriyle önemli faydalar sunuyor." ifadelerini kullandı.

Müşterilerin uygulama içinden doğrudan bağlanabildikleri özel portföy yöneticileri özelliğinin, mobil uygulamalarını farklılaştıran ve üzerinde önemle durdukları zahmetsiz deneyimi pekiştiren unsur olduğunu altını çizen Dede, "İnsanlı Dijital Bankacılık" mottosuyla dijital bankacılık hizmetlerini insan dokunuşuyla birleştirdiklerini aktardı.

Yeni uygulamayla mobili kullanan her müşterilerine bankacılık ürün ve hizmetleriyle ilgili ihtiyaç duydukları anda kendilerine özel atanmış bankacılarıyla birebir iletişime geçme imkanı sunduklarına dikkati çeken Dede, müşterilere sadece bankacılık hizmeti vermekle kalmayıp ihtiyaç duyduklarında finansal çözüm önerileri de sunarak yanlarında olduklarını hissettirmek için çabaladıklarının altını çizdi.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir