Muş Güncel

Alpaslan Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden büyük başarı

MUŞ (İHA) - Muş'un Malazgirt ilçesindeki Alpaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Erzincan'da düzenlenen bölge yarışmalarında Arapça şiir ve çocuk şarkıları dallarında büyük başarılar elde ederek Türkiye finallerine katılma hakkı kazandılar.

MUŞ (İHA) - Muş'un Malazgirt ilçesindeki Alpaslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Erzincan'da düzenlenen bölge yarışmalarında Arapça şiir ve çocuk şarkıları dallarında büyük başarılar elde ederek Türkiye finallerine katılma hakkı kazandılar.

Muş - Öğrencilerden Ebrar Keklik, öğretmeni Gökçenur Erdoğan rehberliğinde Arapça şiir alanında önemli bir başarıya imza attı. Diğer yandan Toprak Güzey, Alev Turanlı, Şevin Dinçer, Hiranur Çakır ve Medine Yalçınkaya isimli öğrenciler ise Rabia Nur Hanedar öğretmenleri rehberliğinde Arapça çocuk şarkıları dalında dikkat çeken bir performans sergilediler.

Bu başarılı öğrenciler, Malazgirt'te yapılan yarışmalarda ilçe birinciliğinden başlayarak Muş il birinciliği ve ardından Erzincan'da düzenlenen 3. Bölge Finalleri'nde birincilik elde ederek Türkiye finallerine katılma hakkı kazandılar.

Okul Müdürü Sedat Esen ve öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Vedat Kaya'yı makamında ziyaret etti. Kaya, öğrencilere Türkiye finallerinde başarılar dileyerek, önemli başarılarından dolayı öğrencilere çeşitli hediyeler takdim ederek tebriklerini iletti. Kaya, "Bu başarılar, öğrencilerimizin azimleri ve öğretmenlerinin destekleriyle elde edilmiştir. Gelecekte de bu tür başarıların artarak devam etmesini diliyorum. Öğrencilerimize ve emeği geçen herkese tebriklerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Muş haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Muş Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Muş'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Erzincan, Malazgirt, Muş, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir