Allianz, "Yeni Çalışma Modeli" ile esnekliği kalıcı hale getiriyor

Allianz, "Yeni Çalışma Modeli" ile esnekliği kalıcı hale getiriyor

Allianz Türkiye İnsan Kaynakları, Çevik Ofis ve Operasyon Destek Genel Müdür Yardımcısı İlkay Özel:
- "İş hayatının önümüzdeki yıllarda da birçok değişime açık olduğunun farkındayız. Bu noktada yeni modelimizi yeni trendlere, beklentilere ve ihtiyaçlara göre yeniden şekillendirerek değişimi ve dönüşümü insan kaynakları süreçlerimizin merkezine koymaya devam edeceğiz"

İSTANBUL - Çalışanlardan aldığı geri bildirimlerle güçlendirilen "Yeni Çalışma Modeli"ni salgından sonra hayata geçirmeye hazırlanan Allianz Türkiye, evden çalışmayı kalıcı hale getirdi.

Şirket açıklamasına göre, Allianz Türkiye, 18 Aralık 2020'de tüm çalışanlarına duyurduğu "Yeni Çalışma Modeli" ile geleceğin çalışma hayatına esnek bir kapı açtı. Çalışanlarla yapılan atölye ve anket çalışmaları ışığında geliştirilen yeni model kapsamında, 1 ila 5 gün arasında değişen uzaktan çalışma modelleri uygulanacak. Yeni çalışma modelinde çalışanların "ev ofisi" koşullarına destek paketi de bulunuyor.

"Burası Allianz, Burada Hayat Bambaşka! (B.A.B.H.B!)" sloganı ile Allianz çalışanlarına tanıtılan yeni model, salgın sonrasında hayata geçirilecek. Yeni çalışma modeline göre, yaklaşık 2 bin 500 kişiden oluşan Allianz si, çalışma disiplinlerine göre "satış", "satış dışı" ve "çağrı merkezi" olacak şekilde 3 kategoride yeni çalışma modeline geçecek. Yeni modelde saha ekibi haftada 1 gün evde, diğer günler sahada görevlerine devam ederken, çağrı merkezinde görev yapan müşteri ilişkileri temsilcileri ise haftanın 5 günü evden çalışacak. Allianz ailesinin diğer üyeleri ise haftanın 2 günü ofise gelerek, kalan günlerde evden çalışabilecek.

Ocak 2021 itibarıyla ev ofisi destek paketini çalışma arkadaşlarımıza sunmaya başladık

Açıklamada görüşlerine yer verilen Allianz Türkiye İnsan Kaynakları, Çevik Ofis ve Operasyon Destek Genel Müdür Yardımcısı İlkay Özel, pandemi bitene kadar gönüllülük esaslı sahaya çıkan satış ekipleri dışında tüm çalışma arkadaşlarının 5 gün evden çalıştığını belirterek, "Yeni model pandemi sonrası devreye alınacak. Ancak Ocak 2021 itibarıyla ev ofisi destek paketini çalışma arkadaşlarımıza sunmaya başladık. Pandemi koşullarında evden çalışma sürecinde ortaya çıkan, evde ergonomiyi desteklemek üzere sunulan tek seferlik 'ev-ofisi kurulum' ödemesi ve aylık rutin ev giderleri ödemesi ile ofis sandalyesi, internet paketi, cep telefonu, laptop, ekran, mouse, klavye gibi ekipmanlarla çalışanlarımıza destek vereceğiz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de ilk vakanın görülmesiyle birlikte geçiş yaptıkları evden çalışma modelinde ortaya çıkan ihtiyaçları dikkate alarak Allianz Türkiye'deki çalışma arkadaşlarıyla atölye çalışmaları yaptıklarını aktaran Özel, şunları kaydetti:

"Bu konuda Allianz Grubu'nda da 9 bin 500'ün üzerinde global çalışanın katıldığı anket düzenlendi. Yeni modelimize çalışma arkadaşlarımızı dinleyerek ve bu çalışmalarda çıkan sonuçları, talepleri ve geri bildirimleri tek tek ele alarak şekil verdik. Model; esneklik, verimlik, iyi olma ve sürdürülebilirlik temelleri üzerine kurgulandı. Esnek çalışma modelini daha da esnetiyor ve esnek çalışma günlerimizi artırıyoruz. Lojistik süreçlerle ya da trafikte geçen zamanı azaltıyor, kendimize ve sevdiklerimize daha fazla zaman ayırıyoruz. Toplantısız gün ve saatler uygulamamızla çalışma saatlerimizi verimlileştiriyoruz.

İyi olma ve sürdürülebilirlikle ise çalışma arkadaşlarımızın evlerinde hem ergonomik anlamda rahat olmaları için gerekli fiziksel desteği sağlıyor hem de mental sağlıklarını gözetecek bir mental sağlık programını uyguluyoruz. Gelecek nesillere bırakılacak çalışma disiplinlerini hayata geçirmek tüm Allianz Türkiye İcra Kurulu liderlerimizi ve İnsan Kaynakları ekibimizi çok heyecanlandırıyor. İş hayatının önümüzdeki yıllarda da birçok değişime açık olduğunun farkındayız. Bu noktada yeni modelimizi yeni trendlere, beklentilere ve ihtiyaçlara göre yeniden şekillendirerek değişimi ve dönüşümü insan kaynakları süreçlerimizin merkezine koymaya devam edeceğiz."Kaynak:AA

Etiketler: Allianz, Yeni Çalışma Modeli, İlkay Özel.

Yorum Ekle