Akciğere bu kadar tahrip yapan hastalık görmemiştim

Akciğere bu kadar tahrip yapan hastalık görmemiştim

Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Muhammet Mustafa Demir:
- "Yoğun bakımlardaki yaşlısından gencine herkesin solunum cihazına bağlı olup sadece tavanı izleyerek vaktini nasıl geçirdiğini gösterirsek insanlar muhtemelen zam

AĞRI - Ağrı'da görev yapan fedakar doktorlar, dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele sürecinde yaşadıklarını anlattı.

Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Muhammet Mustafa Demir de kentin İran sınırında olması nedeniyle önlemleri erken aldıklarını hatırlattı.

Kovid-19 ile mücadelede ellerinden geleni yaptıklarını aktaran Demir, "Yoğun bakımlardaki yaşlısından gencine herkesin solunum cihazına bağlı olup sadece tavanı izleyerek vaktini nasıl geçirdiğini gösterirsek insanlar muhtemelen zamanlarının kıymetini daha iyi bilirler." dedi.

Bu süreçte KOAH, akciğer patolojisi ve akciğer kanseriyle mücadele verdiklerini ve bazı kişilerin hastalığı çok ağır atlattığını belirten Demir, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 7 yıllık meslek hayatım boyunca akciğeri bu kadar hızlı bir şekilde kötü hale getiren, akciğer parankimini zedeleyen, ciddi oksijen ihtiyacı oluşturan, 7'den 77'e kadar bütün yaş grubunu etkileyen bir hastalık görmemiştim. Daha önce asistanken ve burada yoğun bakım şartlarında çok fazla hasta takip ettik ancak Kovid-19'lu hastaların akciğer durumu çok hızlı bir şekilde kötüye gidiyor."

Demir, bu süreçte kalabalık ortamlardan uzak durulmasını ve kişisel tedbirlerin alınmasını tavsiye etti.Kaynak:AA

 Bir sevdiğini kez son insanın çok DOKTORLAR ANLATIYOR: KOVİD-19'LA acı görememesi SAVAŞI AĞRI 1

acı ANLATIYOR: KOVİD-19'LA son insanın kez görememesi  çok SAVAŞI Bir sevdiğini DOKTORLAR AĞRI 2

DOKTORLAR sevdiğini Bir ANLATIYOR: çok son KOVİD-19'LA kez SAVAŞI  görememesi insanın acı AĞRI 3


Yorum Ekle