Ekonomi

Akbank'tan mobilden müşterisi olanlara özel kampanya

Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce:
- "2021'de başlayan uzaktan müşteri olma sürecimizle birlikte kullanıcılarımıza son derece yalın ve akıcı bir deneyim sunarak, müşterilerimizin diledikleri yerden, diledikleri zaman Akbanklı olmalarını sağlıyoruz"

İSTANBUL - Akbank, uzaktan müşteri olma yolculuğunun 3. yılında, mobil üzerinden Akbanklı olanlara özel kampanyasını duyurdu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Akbank Mobil ile müşteri olanlar, 6 ay vadeli 10 bin liraya varan ihtiyaç kredisi ve 3 ay vadeli 20 bin liraya varan taksitli avans kampanyasından yararlanabiliyor.

Mevduata özel "Hoş Geldin Faizi"ne ek, mobilden Akbanklılara özel avantajlı oranlar sunuluyor.

Hisse senedi işlemlerinde ilk kez Ak Yatırım hesabı açan müşteriler, 2 ay boyunca Ak Yatırım komisyonu ödemeden sadece yüz binde 2,5 borsa payı ödeyerek, işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Seçili fon işlemlerine özel, 50 bin lira ve üzeri seçili fon alımlarında 7 bin 500 liraya varan Ak Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu hediye kazanabiliyor.

Akbanklılar davet kodu ile mobilden Akbanklı olan her yakını için 300 lira, kredi kartı kullanan her yakını için 700 lira kazanarak toplam 10 bin liraya varan chip-para kazanıyor.

Mobilden Akbanklı olanlara özel sunulan "Kazanan Akbanklı" programıyla maaşını veya düzenli gelirini her ay Akbank'a getirenler 7 bin 500 liraya varan chip-para promosyonu kazanabiliyor.

Dijital müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerine çıktı

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, Akbank'ın dijital dönüşümü tüm iş süreçlerinin merkezine alarak bütünsel bir yaklaşımla gerçekleştirdiğini belirtti.

Dijital ürün geliştirme konusunda pek çok ilke imza atarak müşterilerinin mobil bankacılık deneyimini zenginleştirmeye devam ettiklerini aktaran Yüce, "Akbank olarak akıllı, kişiselleştirilmiş ve kullanıcı dostu dijital bankacılık çözümlerimizle müşterilerimize geleceğin bankacılık deneyimini bugünden yaşatmanın gururunu duyuyoruz. 2021'de başlayan uzaktan müşteri olma sürecimizle birlikte kullanıcılarımıza son derece yalın ve akıcı bir deneyim sunarak, müşterilerimizin diledikleri yerden, diledikleri zaman Akbanklı olmalarını sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yüce, rekabetten farklılaşan deneyimleri ve yenilikçi kampanyaları sayesinde her üç yeni müşterilerinin ikisinin Akbank Mobil üzerinden müşterileri olduğunun bilgisini paylaşarak, şu değerlendirmede bulundu:

"Dijitali aktif olarak kullanan bu kitlenin yarattığı etki ile dijital müşteri penetrasyonumuz yüzde 85'in üzerine çıktı. Kişi başına aylık ortalama Akbank Mobil'e giriş sayımız 35'i geçti. Kredi kartı satışlarımızın yüzde 70'i, ihtiyaç kredilerimizin yüzde 90'ından fazlası, vadeli mevduat hesap açılışlarının yüzde 85'i dijitalden geliyor. 2023 yılı Akbank'ın ileri analitik ve teknolojiden çok verimli şekilde faydalandığı bir yıl oldu. Milyonlarca müşterimizin mobilden Akbanklı olmasının katkısıyla, 2021 sonundan bu yana 5 milyondan fazla net müşteri büyümesi elde ettik ve aktif müşteri bazımızı yüzde 60'ın üzerinde artırdık. Böylece 2024'ün ilk çeyreğinde 13,7 milyon müşteriye ulaştık."

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir