Hakkari Güncel

AK Parti İl Başkanı Kaya, gazetecilerle bir araya geldi

HAKKARİ - AK Parti Hakkari İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, Ankara'da yaptıkları ziyaretlerle ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Hakkâri - AK Parti Hakkari İl Başkanı Avukat Zeydin Kaya, Ankara'da yaptıkları ziyaretlerle ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Gazetecilerle bir araya gelen Kaya, Ankara'da bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek kentin ihtiyaç duyduğu, proje ve talepleri dile getirdiklerini söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ı ziyaret ettiklerini dile getiren Kaya, şöyle konuştu:

"Hakkari'nin Derecik ilçesinde bulunan sınır kapısının araç trafiğine açılması, Üzümlü, Umurlu, Esendere Sınır Kapılarının alt yapı sorununu ilettik. Ayrıca sınır kapılarında geçiş ücretlerinin 30 lira olarak alınmasını talep ettik. Ulaştırma Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu ziyaretinde ise Van-Hakkari yolu güzergahının iyileştirilmesi, alternatif yol çalışmaları ve Derecik ile Umurlu Sınır Kapılarının ulaşım sorunlarını ilettik. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünde yaptığımız görüşmede ise kentin kalıcı içme suyu sorununu, Yüksekova'da tarımsal sulama ile kentin tarımsal sulama potansiyelinin artırılması konularını görüştük. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alpaslan ziyaretinde, Hakkari'nin turizm at yapısının geliştirilmesi doğal, tarihi ve kültürel değerlerimizin korunması ile tanıtılması için girişimlerde bulunduk."

Cumhurbaşkanı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz Başkanlığında Milli Savunma Bakanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hakkari Valisi Ali Çelik ile Hakkari gündemine ilişkin toplantı gerçekleştirdiklerini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"İlgili bakanlar, Hakkari ve farklı illerde bulunan iş insanlarının da katıldığı toplantıda madencilik, tarım ve hayvancılık, sınır kapıları, turizm, tekstil, yol, ulaşım, petrol, barajlar, yeni iş alanlarının açılması ve komşu ülkelerden gelen turistlere hitap edecek AVM, sosyal alanlar, oteller ile ticari alanların açılması ile kentin kamu ve özel sektör tarafından yatırımların yapılması gibi konular görüşüldü. erde bulunduk."

AK Parti İl Başkanı Kaya, gazetecilerle bir araya geldi 1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Abdulkadir Uraloğlu, AK Parti, Belediye, Cevdet Yılmaz, Derecik, Devlet Su İşleri, Esendere, Fatma Betül Sayan Kaya, Hakkari, Üzümlü, Van, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir