Ağrı Güncel

Ağrılılar Filistin'de devam eden katliama karşı bir araya geldi

AĞRI-İşgal rejiminin aylardır Filistin'de gerçekleştirdiği soykırıma karşı Ağrı Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Ağrı-İşgal rejiminin aylardır Filistin'de gerçekleştirdiği soykırıma karşı Ağrı Peygamber Sevdalıları Derneği tarafından basın açıklaması düzenlendi.

Kısa bir açıklama yapan HÜDA PAR Ağrı İl Başkanı Şaban Gökhan, katliama karşı sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi.

Gurup adına basın açıklamasını okuyan Gazeteci ve Umut kervanı Derrnek sekreteri Ömer Adıgüzel yaptı. Yapılan basın açıklamasında: Gerçekleştirilen vahşetin tarihin en büyük katliamı olduğuna dikkat çekilen, katliama karşı bir avuç mücahidin ve şerefli Filistin halkının direniş gösterdiğini.

ksa Tufanı sonrası başlayan Gazze soykırımı ve vahşeti 8 aydır aralıksız devam ettiğinin altını çizen Adıgüzel şunları söyledi: "Bir tarafta her gün onlarca yüzlerce katledilen çocuk, kadın ve masum halk; diğer tarafta bu vahşeti kanıksamış seyirci sürüsü. Bir tarafta sınırı aştıkça aşan azgın siyonist güruh; diğer tarafta teslim olmuş, zillet libasını giymiş dağınık ümmet. Yekvücut olmuş zulüm ve işgale karşı hâlâ ırk ve mezhep taassubu ile diğerini boğmaya çalışan sözüm ona laf mücahitleri. Gazze'yi, Filistin'i, İslam'ı ve Müslümanları yok etmeye ahitleşmiş siyonist ve destekçilerine karşı İslam beldelerinin teslimiyetçi ve işbirlikçi idarecileri. Necis siyonist postallarla çiğnenen Aksa'ya, akıtılan kanlara, tecavüz edilen ırz ve namusa karşılık reel politik hesaplar yapan ve hatta fırsattan istifade ile ticari ve politik rant peşinde olanlardır.."

Ağrı Merkez Camii önünde Cuma namazı çıkışı gerçekleştirilen basın açıklamasında halk sık sık tekbir getirdi, katliamı gerçekleştiren işgal rejimini kınanarak gurup olaysız bir şekilde dağoldı.

Ağrılılar Filistin
Ağrılılar Filistin
Ağrılılar Filistin
Ağrılılar Filistin
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Editör: Cemil Karip Hakkında

Cemil Karip
Cemil Karip, diyadinnet.com'un genel yayın yönetmenidir. Bölgesel olaylar, çevre sorunları, politika ve eğitimle ilgili haberleri derinlemesine inceler ve bu konularda güncel bilgiler sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir