Ağrı’da MEB AKUB ekip üyelerine afet farkındalık eğitimi

Ağrı’da MEB AKUB Ekip Üyelerine Afet Farkındalık Eğitimi Verildi

Ağrı - Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü, UNICEF işbirliğiyle Milli Eğitim Bakanlığı Arama Kurtarma Birimi (MEB AKUB) ekip üyelerine yönelik bir afet farkındalık eğitimi düzenledi. Bu eğitim, afet durumlarında etkili müdahale ve farkındalık yaratma konusunda önemli bir adım oldu.

Eğitim, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitimde, MEB AKUB ekip lideri Yunus Kaya, afet öncesi ve sonrası eğitim konusunda kapsamlı bilgi ve deneyimlerini aktardı. Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Neriman Karakoç da eğitime katılarak ekip üyelerine desteklerini sundular.

Eğitimin sonunda bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, afet durumlarında doğru müdahale yöntemlerinin öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından bilinmesinin önemine vurgu yaptı. Kökrek, "Acil durumlarda nasıl hareket edeceğimizi bilmek, hayati önem taşımaktadır. MEB AKUB üyelerinin bu konudaki çabaları ve fedakârlıkları için minnettarım. İnşallah, bu eğitimler sayesinde afet durumlarında daha etkili ve hızlı bir şekilde müdahale edebiliriz. Ülkemizin her türlü afetten korunmasını diliyorum." şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı ve İHA'nın sağladığı tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin herhangi bir içerik değişikliği yapmadan, ajanslardan alındığı haliyle direkt olarak yayınlanmaktadır. Ağrı Haberleri kategorisinde yer alan tüm haberlerin yasal sorumluluğu ilgili haber ajanslarına aittir.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Hasan Kökrek, Neriman Karakoç ve Ağrı'nın dört bir yanından Eğitim haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir