Ağrı Valisi Elban, YKS'de başarılı olan öğrencileri kabul etti

AĞRI - Ağrı Valisi Süleyman Elban, "Artık Ağrı'nın olumlu birçok çalışmayla eğitim alanında da Türkiye'de çok iyi yerlere gelmiş, herkesin gıpta ile baktığı bir il olacağını düşünüyor, buna yürekten inanıyorum." dedi.

Ağrı Valisi Elban, YKS'de başarılı olan öğrencileri kabul etti

AĞRI - Valisi , "Artık Ağrı'nın olumlu birçok çalışmayla eğitim alanında da 'de çok iyi yerlere gelmiş, herkesin gıpta ile baktığı bir il olacağını düşünüyor, buna yürekten inanıyorum." dedi.

Vali Elban, İl Milli Eğitim Müdürü ve okul idarecileri ile YKS'de başarılı olup Türkiye'nin önemli üniversitelerine yerleşen öğrencileri makamında ağırladı.

Elban, Ağrı'nın son yıllarda eğitimdeki başarısının artmasından mutlu olduğunu ifade ederek, bu yıl Türkiye'nin sayılı üniversitelerine 19 tıp, 8 diş hekimliği, 27 hukuk, 5 eczacılık, 6 mimarlık ve 15 mühendislik öğrencisi kazandırdıklarını söyledi.

Başarının verildiğini tek yönlü, tek taraflı olmadığına, milli eğitim müdürlüğü, okul idaresi, öğrenci, öğretmen ve velilerin inanmasıyla mükemmel sonuçlandığına dikkati çeken Elban, "Ben hem ilin valisi hem de bu ilde çocuğu okuyan bir velisiyim. Bu çocukların da benim kendi çocuklarımdan bir farkları yok. Kendilerinden sonra gelecek, kendilerinden küçük kardeşlerine de örnek oldular." diye konuştu.

Elban, öğrencilerin elde ettiği başarılarla kendilerinden sonra gelecek öğrencilere de başarabilme inancını aşılayacağına inandığını vurgulayarak, "Artık Ağrı'nın olumlu birçok çalışmayla eğitim alanında da Türkiye'de çok iyi yerlere gelmiş, herkesin gıpta ile baktığı bir il olacağını düşünüyor, buna yürekten inanıyorum." dedi.

YKS'de 534 puan alarak il birincisi olan Muhammed Yusuf Şimşek ise Türkiye genelinde 699'uncu olduğu için mutluluk duyduğunu aktardı.(AA)

Ağrı Valisi Elban, YKS'de başarılı olan öğrencileri kabul etti 1

Ağrı Valisi Elban, YKS'de başarılı olan öğrencileri kabul etti 2

Ağrı Valisi Elban, YKS'de başarılı olan öğrencileri kabul etti 3

Editörün Seçtikleri

Ağrı Valisi Varol'dan sele kapılarak ölen çocuğun ailesine taziye ziyareti

Görevden alınan Diyadin Belediye Başkanı Betül Yaşar tutuklandı

Ağrı'da partilerinden istifa eden 3 belediye başkanı AK Parti'ye geçti

Vali Varol, Müftülüğün Aylık Personel Toplantısına katıldı

ASTOP: TOKİ’nin Ağrı’da daha fazla konut yapması gerekiyor

13 Yorum

ağrılı veli

ağrılı veli

1 yıl önce

Sayın valimiz iyi bir devlet adamı başarıyı takdir etmesi başarılı öğrencileri vede ilgili idarecileri kabul etmesi çok güzedl bir davranış.Ağrı adına teşekkür ederiz.

ağrılı veli

ağrılı veli

1 yıl önce

Sayın valimize sonsuz teşekkürler.Şunuda belirtmek gerekir sayısal Türkiye 699 uncusu AĞRI HÜSEYİN CELAL YARDIMCI FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİDİR.

Öğrenci velisi

Öğrenci velisi

1 yıl önce

Vali beye teşekkür ederiz. Ancak Ağrı 2. olan ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşen 15 Temmuz Anadolu Lisesi öğrencisi Mahmut Sami Çelik niye çağrılmamış. Yoksa okullar arasında ayrım mı yapılıyor. Sürekli Edip Erdoğan ve Kürşat Akdeniz in reklamının yapılması da ayrı bir ayıp. Bulundukları okullarda bir yıllık emekleri var. Dört yıllık emeği kendilerine mal edip kendilerinden önceki idareci ve öğretmenlerin emeğini hiçe sayıyorlar. Bir de koskoca Fen Lisesi Hemşirelik kazandırdık diye övünüyor. Sonra da Ağrı niye sınavlarda hep son sırada diye söyleniyoruz.

Ahmet şimşek

Ahmet şimşek

1 yıl önce

Şimdi yorumlara bakıyorum son yorumu yapan arkadaşın kuyruk acısı var galiba,bu haberde bu niye çağrılmış bu niye çağrılmamış,bunun niye reklamı yapılıyor,başarıyı tebrik etmek lazım.başarı ilin başarısı,temsilende en çok başarılı iki okul idarecisi çağrılmış. Elbetteki geçmişteki idereci ve öğretmenlerin emeği var,burda idareciler ağzindan kimse kötülenmemiş,kimsenin emeğinde konulmamış. Bu iki okul 10 yıldır ağrıda var şimdiye kadar bu başarı neden yoktu ne oldu birden artı,bunuda irdelemek lazım. İyi olanı takdir etmeliyiz teşekkür etmeliyiz. Çamur at izi kalsın yok böyle bir dünya herkes farkında artık sayın öğrenci Velisi ,ben kimseyi tanımıyorum ama bu iki insan dan hep iyi bahsediliyor. Bunu söylemek lazım. 15 temmuzdaki öğrenciyide tebrik ediyorum. Tüm öğrencilerimiz bizim. Keşke herkes işini yapsa Ağrı bu halde olurmuyduuu. Kısacası işi ehline vermek lazım. Bir taş üstüne bir taş bırakan varsa Allah ondan razı olsun. Şuna cani gönülden inanıyorum bu iki okul bu idareciler sayesinde başarılarını her yıl iki katlayacaktır bekleyip göreceğiz. Reklama gelirse diğer okullarda reklam yapsın kim kimi engellemişki. İş bilenin kılıç kuşananındır. Artık bırakın bu ağızları güzel takdir etmek er kişinin işidir. Anlayana

Ben öğrenci

Ben öğrenci

1 yıl önce

Kimse kusura bakmasın hocaların elinde olan bişey bu normal Bi Anadolu lisesinde okuyan öğrenciyle fen lisesinde okuyan Bi öğrenci arasındaki tek fark hocanın öğrenciye verdiği destektir, ayrıcalıkları atmaları gerek artık tüm öğrencilere aynı şekilde davranmalı onlara başarmalarına inanmalıdırlar bu kadar vurdumduymaz olmamalılar.

Öğrenci velisi

Öğrenci velisi

1 yıl önce

Ahmet Şimşek bey, niye ağzınızı bozuyorsunuz. Bu iki okulumuzda zaten başarılı öğrenciler okuyor.Geçen yıl da Ağrı Fen Lisesi aynı sayıda tıp kazandırmış, okulun sitesinde var. Oraya bakılınca bazı şeylerin bu yıl abartıldığı görülüyor. Peki öğrencilerin yarısından çoğunun hiç bir yere yerleşmediği niçin gözden kaçırılıyor. Ayrıca 15 Temmuz Anadolu Lisesinde okuyup da il ikincisi olan Ankara Tıpı kazanan bir öğrencinin gözardı edilmesi haksızlık değil de nedir.

M.Bulut

M.Bulut

1 yıl önce

Bu iki idarecide kendini kanıtlamış iyi birer eğitimci. Başarılarının devamını diliyorum. Sayın valimize il müdürümüze Teşekkür ediyorum.öğrencilerimizi kutluyorum.Allah rızası için yorum yazarken doğrudan şaşmayalım.

Ali Kandemir

Ali Kandemir

1 yıl önce

Çok güzel bir başarı tüm öğrencileri tebrik ediyorum. Bir konuya değinmeden gecemiyecem.şimdi bu haberde hiç kimse bir reklam yapmamış. Valilik tarafından iki başarılı okul isimleri bile verilmeyen idareciler denmiş ve çağrılmış. Şimdi insanları karalamak zan altında bırakmak şahsımca çok ayıp. Vali sayı vermiş. Bende bir fen lisesinde öğrencisi olan veliyim. Bu yıl bu okuldan 14 tıp 6 diş Hekimliği 3 hukuk 3 eczacılık 2 veterinerlik 1 ebelik 6 hemşirelik bir eğitim fakültesi 1 diyetisyenlik çıkmış azmııı. Diğer öğrencilerde yüksek puan almış tercih yapmamış.şimdi sayın valimiz uygun görmüş en iyi bölümlere yerleşen iki okul çağırmış idarecilerinide çağırmış. Bence çok doğru yapmış. Şimdi elbette herkesin emeği var.ama fen Lisesi fen Lisesi olalı ilk defa geçmişe göre güzel bir başarı yakalamış. Burda bir yıldır gelmiş ne yapmış diye tenkit ettiğiniz idareci işini yapan eğitimci bir adam neden farklı yerlere çekiliyor anlamıyorum. İddia ediyorum buydun fen lisesine gidelim bir yılda meydana gelen değişikliği görelim. Kaç kişi nakille gitmiş geçmiş yıllara göre okul ne haldeydi şimdi ne halde. El insaf vicdan sahibi olan insan iyiye iyi der kötüye kötü der. Bir benim bildiğim bu idarecilerin reklama ihtiyacı yok. Çünkü işini ilimizde en iyi yapan idarecilerden iki tanesi. Sonuç olarak güzeli alkışlamak lazım.

Can Yücel

Can Yücel

1 yıl önce

4 yıldır Ağrı dayım... çeşitli zaman ve mekanlarda pek çok insan esnaf vs ile tanıştım.. Edip hoca deyince "heee tamam" dedi herkes..ben olumsuz birşey söylemeye kalktım..." Aman hoce öyle deme" dediler..kimse mükemmel değildir..son peygamber de geldiğine göre kimse peygamber olamaz.... Edip hoca ya herşey denilebilir ama çalışkanligina ve başarılarına laf söyleyen çarpılır.. bazı insanlar idareci olarak doğmuştur ...haaa amma diğer muhterem öyle mi ??Hayır !!

Mehmet Aydın

Mehmet Aydın

1 yıl önce

Yorumlara bakıyorum da siyah ve beyaz gibi durum ortaya çıkıyor. Bazıları iki okul idarecisini övüyor bazıları da fazla abartıldıklarını söylüyor. Bildiğim kadarıyla Edip ve Kürşat müdürler daha önce Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesinde beraber çalışıyorlardı. Orada iken bir başarılarını duymadık. Yeni atandıkları okullarda yapacakları çalışmaların neticeleri birkaç yıl sonra ortaya çıkar. Şu andaki başarı veya başarısızlıkta hem eski hem de yeni idareci ve öğretmenlere ortak payı vardır diye düşünüyorum. Fen Lisesi için bir şey söyleyemem ama Sosyal Bilimler Lisesi daha önce Anadolu Öğretmen Lisesi iken de çok başarılı idi. Bence kişilerden ziyade kurumların ön plana çıkması ve ilimizin eğitim başarısının bütün okullara yaygınlaştırılması daha uygun olacaktır. Çünkü her yıl bin öğrenci mezun oluyor biz başarılı olan yüz öğrenci ile övünüyoruz ama başarısız olan dokuzyüz öğrenciyi unutuyoruz. Sonra sonuçlar açıklanıyor toplamda Ağrı yine son sıralarda. Ne zaman bireysel başarıdan toplu başarıya geçeriz o zaman bu tür tartışmalar biter.Bunun için de hedefler belirlenmeli ve süreç takip edilmelidir. Her neyse okulların açılmasına az birsüre kaldı. Öğretmenlerimize kolaylık öğrencilerimize başarılar dilerim.

Mezun Öğrenci

Mezun Öğrenci

1 yıl önce

Belediye reklam panosunda Fen Lisesi öğrencilerinin kazandığı fakültelerde Ağrı Hemşirelik Fakültesi yazıyordu. Bu Fakülte yeni mi açıldı.

Avukat

Avukat

1 yıl önce

Şimdi tüm yorumları okuyorum anlamadığım bişey var. Bu haber valilikten yapılan bir haber. Reklam yok. İsim yok.Temsilen iki okul idarecisi var. İl Müdürü var sayın valimiz var birde öğrenciler var. İkiside devlet okulu. Haksız yere eleştiri var. Şimdi bu idarecilerin suçu resimde olmalarımı.bir basın açıklamasıda yok. Neden bu insanların isimleri kullanılıyor. Yok bu olmuş şu olmuş. Allah aşkına yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum. Tanımadan bilmeden isim kullanarak neden yorum yapıyoruz. Tamam bunlar kötü. İyi olanları yazın bizde bilelim o müdürleri tanıyalım alkışlayalım.

Öğrenci

Öğrenci

11 ay önce

Aslında bu haber şöyle olmalıydı. Sayın Vali Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesindeki başarılı öğrencileri ve çook başarılı iki müdürü kabul etti. Ağrıda başka başarı yok.

Yorum Ekle