Ağrı'nın beyaz önlüklü lise öğrencileri yaşlıların şifa umudu oldu

AĞRI - Gelecekte acil servisler başta olmak üzere hastanelerdeki çeşitli birimlerde hastaların yardımına koşacak olan beyaz önlüklü Ağrı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Bölümü öğrencileri, yaşlıları evlerinde ziyaret ederek sağlık tarama

Ağrı'nın beyaz önlüklü lise öğrencileri yaşlıların şifa umudu oldu

AĞRI - Gelecekte acil servisler başta olmak üzere hastanelerdeki çeşitli birimlerde hastaların yardımına koşacak olan beyaz önlüklü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Bölümü öğrencileri, yaşlıları evlerinde ziyaret ederek sağlık taramasından geçiriyor.

Ziyaret ettikleri evlerdeki yaşlılardan durumu kötü olanları randevu alarak hastanelere yönlendiren fedakar gençler, hem hayır dua alıyor hem de gönüllere dokunuyor.

sağlıkçıları oldu - AĞRI şifa yaşlıların umudu Geleceğin 10

Ağrı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Bölümü öğrencileri, okulda başlatılan çalışma kapsamında ildeki yaşlı ve hastaneye gitmekte zorlanan vatandaşları tespit edip, evlerine gidiyor.

oldu umudu - Geleceğin yaşlıların şifa AĞRI sağlıkçıları 9

Bu sayede okulda öğrendiklerini pratiğe dökme fırsatı bulan öğrenciler, gittikleri evlerde yaşlıların tansiyonlarını ölçüp, kan ve şeker değerlerine de bakarak sağlık taraması yapıyor.

- Randevularını alarak hastanelere de yönlendiriyorlar

yaşlıların umudu sağlıkçıları AĞRI - Geleceğin şifa oldu 8

Bugüne kadar 4 mahallede çok sayıda kişiyi ziyaret ederek sağlık taramalarını yapan beyaz önlüklü öğrenciler, bir yandan da onlarla sohbet edip yalnızlıklarını gideriyor.

Kış mevsiminin sert geçtiği kentte ev ev dolaşan öğrenciler, sağlık taraması yaptıkları yaşlılardan durumu kötü olanlar için de randevu alarak hastanelere yönlendiriyor.

- sağlıkçıları oldu Geleceğin umudu AĞRI yaşlıların şifa 7

Gittikleri evlerde bir yandan sağlık taraması yapan bir yandan da yaşlılarla sohbet eden öğrenciler, hem hayır dua alıyor hem de gönüllere dokunuyor.

- Hem iş tecrübesi kazanıyorlar hem de insanlara yardımcı oluyorlar

Öğrencilerle birlikte yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin çok güzel bir çalışmaya imza attığını söyledi.

oldu yaşlıların AĞRI sağlıkçıları umudu - Geleceğin şifa 2

Öğrencilerin daha çok dezavantajlı durumdaki mahallelerde yaşayan yaşlı vatandaşları ziyaret ettiğini ve bundan dolayı herkesin mutlu olduğunu belirten Tekin, şöyle konuştu:

umudu sağlıkçıları AĞRI Geleceğin şifa - oldu yaşlıların 6

''Ailelerimizin sağlık problemleri varsa onlarla ilgileniyorlar. Çok basit gibi görünse de onların tansiyon ve kan değerlerini ölçüyorlar. Olumsuz bir sağlık durumu söz konusuysa vatandaşlarımızı hastaneye yönlendiriyoruz ya da biz yardımcı oluyoruz. Arkadaşlarımız bu şekilde hem sağlık taraması yapıyor hem de onlar aynı zamanda hemşire adayları olduğu için şimdiden tecrübe kazanıyor. Bu projeyi Ağrı genelindeki bütün mahallelerde yapmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın sağlık ihtiyaçlarında bizler de destek olmak istiyoruz. Arkadaşlarımızın bu sağlık hizmetlerini evlerine kadar götürüyor olmaları bizim için mutluluk ve onur verici.''

yaşlıların şifa - Geleceğin AĞRI sağlıkçıları oldu umudu 5

Sağlık taraması yapılan vatandaşlardan 85 yaşındaki Zeki Sakar, öğrencilerin ziyaretinden dolayı çok mutlu olduğunu ve moral bulduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Geleceğin oldu umudu şifa sağlıkçıları AĞRI yaşlıların - 4

Yaşlılardan Hanım Canpolat ise öğrencilerin şeker ile tansiyon değerlerini ölçtüğünü ve onlarla sohbet edip vakit geçirdiklerini anlattı.

- şifa umudu sağlıkçıları Geleceğin oldu AĞRI yaşlıların 3

Öğrencilerden Havva Avrancı da yaşlılarla bu şekilde ilgilenmekten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, ''Yaşlı vatandaşlar bizim yakınımız ya da tanıdığımız değil. Hiç tanımadığımız insanların evlerine giderek onları tanıyıp sağlık durumlarını öğrenmek bizi daha çok gururlandırıyor.'' dedi.(AA)

oldu umudu sağlıkçıları - şifa Geleceğin AĞRI yaşlıların 1

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da eczanelerde dezenfektan ilaçlar ve maskeler tükendi

Ağrı'da minik öğrenciler ilk defa tiyatro izledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta sona erdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronvirüs Tedbirleri Kapsamında Ağrı'ya geldi

İshak Paşa Sarayı'nda kış güzelliği

Yorum Ekle