Ağrı'daki Bekiran Şelalesi'nde ilkbahar güzelliği

AĞRI - Ağrı'nın Hamur ilçesinde bulunan dağlar arasındaki Bekiran Şelalesi ve çevresindeki mağaralar, ilkbaharda seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu.

Ağrı'daki Bekiran Şelalesi'nde ilkbahar güzelliği

AĞRI - 'nın Hamur ilçesinde bulunan dağlar arasındaki Bekiran Şelalesi ve çevresindeki mağaralar, ilkbaharda seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu.

İlçe merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Ceylanlı köyündeki Bekiran Şelalesi, baharın gelişiyle eriyen kar suları ve yağmurun ardından coşkun akıyor.

Bölgede çok fazla bilinmeyen ve rengarenk çiçeklerle çevrili şelale, her mevsim farklı güzelliğe bürünüyor.

Karlı dağların eteğindeki sarp kayalıklar arasında gizli kalmış ve doğaseverlerce keşfedilmeyi bekleyen şelale, doğal güzelliğiyle dikkati çekiyor.

Yöredeki vatandaşlardan Cenap Elem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğa harikası şelalenin, hem Ağrı'ya hem de Hamur ilçesine çok yakın olduğunu söyledi.

Herkesin şelaleyi görmesi gerektiğini belirten Elem, "Doğa harikası şelale ziyaretçilerini ve keşfedilmeyi bekliyor. Şelalemiz fazla bilinmiyor. Burayı bilenler gelip piknik yapıyor. Etrafında mağaralarda var. Keşfedilmesi ve gezilip görülmesi gereken bir mekan." dedi.

Şelalenin Ağrı'ya 15 kilometre uzaklıkta olduğunu anlatan Elem, "Yolda sıkıntı yok, bütün yollar asfalt. Koronavirüs salgınından sonra herkesi buraya bekliyoruz." diye konuştu.Kaynak:AA

ilkbahar AĞRI Şelalesi'nde güzelliği  Bekiran - 1

güzelliği Şelalesi'nde ilkbahar - AĞRI  Bekiran 2

- ilkbahar Bekiran Şelalesi'nde AĞRI  güzelliği 3

ilkbahar AĞRI Şelalesi'nde  güzelliği - Bekiran 4


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın son günü de sokaklar boş kaldı

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Mehmetçik ve polisin bayramını kutladı

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Yorum Ekle