Iğdır Çevre

Ağrı Dağı eteklerinde açan kurt kulağı doğaya güzellik katıyor

Ağrı Dağı'nın eteklerinde açan "kurt kulağı" olarak bilinen iris çiçekleri, doğaya güzellik katıyor.

Ağrı Dağı'nın eteklerinde açan "kurt kulağı" olarak bilinen iris çiçekleri, doğaya güzellik katıyor.

Iğdır - İklim şartlarından dolayı "Doğu'nun Çukurova'sı" olarak bilinen Iğdır son yılların en çok yağışını aldı. İl genelinde etkili olan sağanak yağış sonrası susuz alanlardaki bitki örtüsü de çeşitlendi. Yağmur öncesi kuruma noktasına gelen mera ve çayırlar yağışlar ile birlikte yeniden yeşillendi. Iğdır-Doğubayazıt sınırında Ağrı Dağı eteklerinde yer alan Karagüney köyünde dünyada nadir bölgelerde yetiştiği bilinen ve Türkiye'nin doğusunda da yetişen iris çiçekleri doğaya güzellik katıyor. Oldukça yüksek sapı ve büyük çiçeğiyle dikkati çeken iris çiçekleri, hayat buldukları topraklarda kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Iğdır haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Iğdır Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Iğdır'ın dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı Dağı, Doğubayazıt, Iğdır, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir