Ağrı Güncel

Ağrı'da "Yüreğimdesin Kudüs" temalı resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Ağrı'da düzenlenen "Yüreğimdesin Kudüs" temalı resim yarışmasının ödül töreni yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Ağrı Şubesi tarafından organize edilen yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerin sahibi oldu.

Ağrı'da düzenlenen "Yüreğimdesin Kudüs" temalı resim yarışmasının ödül töreni yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eğitim Bir-Sen Ağrı Şubesi tarafından organize edilen yarışmaya ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerin sahibi oldu.

Ağrı - Ağrı Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen törene, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Eğitim Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, İbrahim Çeçen Üniversitesi İslam Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Fahri Güzel, şube müdürü Selahattin Bilgiç, sendika yöneticileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Kökrek, Gümüşer ve Güzel, Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekerek, Filistin halkının yanında olduklarını belirtti. Yarışmaya katılan öğrencileri tebrik eden konuşmacılar, sanatın barış ve kardeşlik için önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Yarışmada ilkokullar arasında Özel Ağrı Doğa İlkokulu'ndan Fatma Zehra Baykan birinci, Selahaddin Eyyübi İlkokulu'ndan Hasan Yasir Gülmez ikinci, İbrahim Çeçen İlkokulu'ndan Mehmet Sıddık Çiftçi üçüncü oldu. Jüri özel ödülü ise İsmet Ömeroğlu İlkokulu'ndan Ünzile Kaçman'a verildi.

Ortaokullar arasında Taşlıçay Düzgören Ortaokulu'ndan Nur Sena Aslan birinci, Özel Ağrı Bahçeşehir Ortaokulu'ndan Nil Çağla Yılmaz ikinci, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu'ndan Erdal Öztürk üçüncü oldu.

Liseler arasında Erol Parlak Güzel Sanatlar Lisesi'nden Sevil Işık birinci, Diyadin Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi'nden Rümeysa Sönmez ikinci, Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi'nden Zerya Balıkçı üçüncü oldu. Mansiyon ödülü ise Doğubayazıt Muhammed Celali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden Berzan Eğdi'ye gitti.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Ödül töreninin sonunda, ilkokullar arasında ikinci olan Selahaddin Eyyübi İlkokulu öğrencisi Hasan Yasir Gülmez, aldığı ödülü Filistin'e bağışladığını açıkladı. Gülmez'in bu davranışı salonda alkışlarla karşılandı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Diyadin, Doğubayazıt, Hasan Kökrek, Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi, İbrahim Çeçen İlkokulu, Şehit, Selahattin Bilgiç, Süleyman Gümüşer, Taşlıçay gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir