Ağrı'da Tendürek Geçidi kontrollü olarak ulaşıma açıldı

Kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Ağrı ile Van arasında ulaşımın sağlandığı Tendürek Geçidi, kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

Ağrı'da Tendürek Geçidi kontrollü olarak ulaşıma açıldı

Kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan ile Van arasında ulaşımın sağlandığı Tendürek Geçidi, kontrollü olarak ulaşıma açıldı.

Doğubayazıt ilçesi ile Van'ın Çaldıran ilçelerini birbirine bağlayan 2644 rakımlı Tendürek Geçidi'nde dün geceden bu yana etkisini sürdüren kar yağışı ve tipi, ulaşımda aksamalara yol açtı.

Bölgenin yüksek kesimlerinde yolda kalan ağır tonajlı araçlar nedeniyle bir süreliğine trafiğe kapatılan Ağrı-Van kara yolu, Karayolları ekiplerinin çalışmasının ardından kontrollü olarak açıldı.

Zincirsiz araçların bölgeden geçişine izin verilmezken, geçidin yüksek kesimlerinden Somkaya rampasını çıkamayan bazı tır şoförlerinin bekleyişi ise sürüyor.

Bölgede hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye düşmesi ve kötü hava koşulları nedeniyle yolda kalarak mazotu biten ve yakıt depoları donan sürücüler de zor anlar yaşıyor.

Yolda mahsur kalan tır şoförlerinden Seyfettin Kılıç Parlar, AA muhabirine, Tacikistan'dan Diyarbakır'a doğru gittiğini söyledi.

Uzun süredir yollarda olduğunu anlatan Parlar, ''42 gündür yoldayım. Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Somkaya'da mahsur kaldım. 4 saattir buradayım. Aracın dışına çok fazla çıkamıyoruz. Bazı arkadaşlar bölgede ayı ve kurt gördüklerini söyledi. Vahşi hayvanlardan korkuyoruz. Ekmeğimiz, suyumuz hiçbir şeyimiz kalmadı. Araçlarımız arızalanıyor, mazotumuz donuyor. Yetkililerin yardımını bekliyoruz.'' ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

Tendürek ulaşıma açıldı olarak Ağrı'da kontrollü Geçidi 1

Geçidi kontrollü açıldı olarak Tendürek Ağrı'da ulaşıma 2

Ağrı'da Tendürek ulaşıma açıldı kontrollü Geçidi olarak 3

olarak Tendürek Ağrı'da ulaşıma kontrollü açıldı Geçidi 4

Geçidi kontrollü Tendürek olarak Ağrı'da ulaşıma açıldı 5

ulaşıma olarak kontrollü açıldı Tendürek Ağrı'da Geçidi 6

kontrollü Geçidi olarak ulaşıma Ağrı'da açıldı Tendürek 7


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da eczanelerde dezenfektan ilaçlar ve maskeler tükendi

Ağrı'da minik öğrenciler ilk defa tiyatro izledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta sona erdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronvirüs Tedbirleri Kapsamında Ağrı'ya geldi

İshak Paşa Sarayı'nda kış güzelliği

Yorum Ekle