Ağrı'da sosyal yardımların hak sahiplerine evlerinde teslim edilmesine başlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca başlatılan uygulamayla Ağrı'da sosyal yardım ödemelerin hak sahiplerine evlerinde teslim edilmesine başlandı.

Ağrı'da sosyal yardımların hak sahiplerine evlerinde teslim edilmesine başlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler, İçişleri ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca başlatılan uygulamayla 'da sosyal yardım ödemelerin hak sahiplerine evlerinde teslim edilmesine başlandı.

PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle, sosyal yardımların hak sahiplerine ödemeleri, Ağrı'da PTT görevlileri, polis, jandarma ve kolluk birimlerince yapılıyor.

Görevliler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı" çerçevesinde evlere gittikleri hak sahiplerine ödemeleri gerçekleştiriyor.

Ağrı Valisi da Valilikte gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte salgın çerçevesinde her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

İran'dan yurda giren Türk vatandaşlarının Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda 14 günlük karantinaya alındığını ve bu süre dolduktan sonra hastalık bulgusu olmayanları çıkardıklarını ifade eden Elban, "Bugünden itibaren PTT şubeleri kapatıldı. İlimizdeki 47.000 aileye 1000 liralık ödemelerini ekiplerimiz vatandaşlarımızın evlerine giderek yapacak." dedi.

süleyman elban1


Editörün Seçtikleri

Ağrılı koronavirüs hastası ECMO tedavisi ile hayata tutundu

Ağrılı siyasetçi Ahmet Tekdal, son yolculuğuna uğurlandı

Ağrı'da bir kişi kayınpederini silahla yaraladı

Ağrı'da bir vatandaş bahçesinde patlamamış tank topu mermisi buldu

Doğu'nun tarihine ışık tutan mekanlar, normalleşmeyle yeniden kapılarını açtı

Yorum Ekle