Ağrı Güncel

Ağrı'da okul yemekhanelerine hijyen denetimi

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yemekhanesi bulunan ve yemek üretimi yapan okullarda gıda güvenliği ve hijyen denetimlerini sürdürüyor.

Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, yemekhanesi bulunan ve yemek üretimi yapan okullarda gıda güvenliği ve hijyen denetimlerini sürdürüyor.

Ağrı - İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Hüseyinoğlu, denetimlere katılarak okul yöneticileri ve yemekhane personeli ile görüştü.

Hüseyinoğlu, yaptığı açıklamada, okullarda üretilen yemeklerin daha hijyenik ve sağlıklı ortamlarda üretilmesini ve tüketilmesini sağlamak için denetimlerin önemli olduğunu belirtti.

Denetimlerde yemek üretim alanlarının temizliği, hijyen kurallarına uyum, depolama koşulları ve gıda kayıt belgeleri gibi konuların incelendiğini ifade eden Hüseyinoğlu, "23 resmi kontrol görevlisi ile 119 okulda denetim gerçekleştirdik. Denetimlerde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Okullarımız gıda güvenliği ve hijyen konusunda duyarlı davranıyorlar." dedi.

Hüseyinoğlu, denetimlerin periyodik olarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir