Ağrı'da öğrenciler memleketlerine gitmek için bilet kuyruğunda bekledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) toplantısı sonrası, üniversitelerin 16 Mart'tan itibaren 3 hafta süreyle tatil edilmesi kararının ardından Ağrı'daki bazı üniversite öğrencileri memleketle

Ağrı'da öğrenciler memleketlerine gitmek için bilet kuyruğunda bekledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) toplantısı sonrası, üniversitelerin 16 Mart'tan itibaren 3 hafta süreyle tatil edilmesi kararının ardından 'daki bazı üniversite öğrencileri memleketlerine gidebilmek için otobüs firması yazıhaneleri önünde kuyruk oluşturdu.

Ağrı'da memleketlerine gitmek isteyen üniversite öğrencileri, şehirler arası otobüs terminalinde yoğunluk oluşturdu.

İbrahim Çeçen Üniversitesindeki öğrenciler, 16 Mart'tan itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerin tatil edilmesi kararının ardından memleketlerin gitmek için internet sitelerinden bilet alamayınca şehirler arası otobüs terminaline gitti.

Terminalin dışı ve içinde bilet almak isteyen yüzlerce öğrenci yoğunluk oluşturdu.

Öğrenciler bankamatik önünde para çekmek için de kuyruk oluşturdu

Bazı öğrenciler saatlerce bekledikten sonra bilet almanın sevincini yaşadı, bazıları da bilet parası için bankamatiklerin önünde sıraya girdi.

Otobüs firması çalışanlarından Roni Barış, terminalde ilk defa böyle bir yoğunluk gördüklerini ve öğrencileri memleketlerine göndermek için ek seferler düzenleyeceklerini söyledi.

Öğrencilerden Anji Çelik de telaştan dolayı üzerine para almayı unuttuğunu ve bilet almak için arkadaşından yardım istediğini anlattı.

Öğrencilerden Zeynep Şanlı da bilet almak için sıra beklediğini ve yoğunluk yüzünden sıranın kendisine gelmesini beklediğini dile getirdi.Kaynak:AA

üniversite tatil otobüs1

üniversite tatil otobüs2


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

Ağrı’da sokaklar 'Evde kal' uyarılarına rağmen dolup taştı

Eleşkirt Belediyesi: Boynuma sarılma, gülüm, benden sana geçer ölüm

Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül #EvdeKalAğrı çağrısında bulundu

Ağrı'da koronavirüs tedbirleri kapsamında "İl İdare Kurulu" toplandı

Yorum Ekle