Ağrı Güncel

Ağrı'da karların geç eridiği köylerde hayvanlar meraya çıkarılmaya başlandı

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, yüksek rakımlı köylerde yaşayan vatandaşlar, doğanın canlanmasıyla hayvanlarını meraya çıkarmaya başladı.

Ağrı - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, yüksek rakımlı köylerde yaşayan vatandaşlar, doğanın canlanmasıyla hayvanlarını meraya çıkarmaya başladı.

Yılın yarısının kar altında geçtiği köylerde baharla eriyen karlar doğayı canlandırdı.

Doğubayazıt ilçesine bağlı Balık Gölü'ne yakın yüksek rakımlı köylerdeki vatandaşlar, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarını araziye çıkararak otlatmaya başladı.

Sürüler halinde dağlık alanlar, mera ve ovada otlayan hayvanlar, dron ile görüntülendi.

eridiği meraya hayvanlar geç köylerde karların Ağrı
meraya eridiği hayvanlar Ağrı
köylerde hayvanlar eridiği başlandı meraya çıkarılmaya karların Ağrı
köylerde karların Ağrı
geç karların başlandı eridiği hayvanlar Ağrı
Ağrı
köylerde Ağrı
köylerde hayvanlar başlandı meraya Ağrı
meraya hayvanlar Ağrı
eridiği meraya karların çıkarılmaya hayvanlar geç başlandı köylerde Ağrı
karların başlandı çıkarılmaya Ağrı
eridiği çıkarılmaya köylerde başlandı hayvanlar geç karların meraya Ağrı
köylerde karların geç çıkarılmaya eridiği hayvanlar Ağrı
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Balık Gölü, Doğubayazıt gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir