Ağrı'da kar sularıyla beslenen şelale görsel şölen sunuyor

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde, kar sularıyla beslenen ve baharın gelişiyle çevresindeki çiçeklerle eşsiz bir güzelliğe bürünen Toklu Şelalesi, manzarasıyla adeta büyülüyor.

Ağrı'da kar sularıyla beslenen şelale görsel şölen sunuyor

AĞRI - 'nın ilçesinde, kar sularıyla beslenen ve baharın gelişiyle çevresindeki çiçeklerle eşsiz bir güzelliğe bürünen Toklu Şelalesi, manzarasıyla adeta büyülüyor.

İlçeye bağlı Yukarı Toklu köyünde bulunan ve yılın bu döneminde dağlardaki karın erimesi ve yağmurlarla debisi yükselen şelale, 15 metre yükseklikten akan coşkulu suyuyla seyrine doyumsuz bir görüntü oluşturuyor.

İlkbaharda çevresinde açan çiçeklerle eşsiz bir manzaraya dönüşen şelaleye, doğaseverler ile fotoğraf tutkunları ilgi gösteriyor.

Şelaleye gelen ziyaretçiler, yüksek kayalıkların arasından süzülen suların önünde fotoğraf çekerek anı ölümsüzleştiriyor.

Ziyaretçilerden Yunus Sarıkaya, AA muhabirine, arkadaşıyla mantar toplamak isterken şelaleyi tesadüfen gördüğünü söyledi.

Fırsat buldukça şelaleye geleceğini belirten Sarıkaya, şelalenin etrafında açan rengarenk çiçeklerin manzarayı güzelleştirdiğini belirtti.Kaynak:AA

kar sunuyor beslenen görsel şelale Ağrı'da şölen sularıyla 1

şölen sularıyla şelale Ağrı'da kar sunuyor beslenen görsel 2

kar şelale sularıyla görsel şölen sunuyor beslenen Ağrı'da 3

beslenen kar şelale sunuyor sularıyla şölen görsel Ağrı'da 4

Ağrı'da sunuyor kar sularıyla şölen şelale görsel beslenen 5


Editörün Seçtikleri

Ağrılı çobanlardan yuvadan düşen kartal yavrularına şefkat eli

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yeni açılan 15 bölüme ilk kez öğrenci alacak

Ağrı Valisi Varol Diyadin kaplıcalarını inceledi

Ağrı Valisi Varol, Belediye Başkanı Sayan'ı ziyaret etti

Ağrı Valiliği Kovid-19'a karşı ek tedbirler aldı

1 Yorum

Alpaslan koc

Alpaslan koc

1 ay önce

Agrı ilinin en güzel köylerinden biridir kafkasyadan gelen Türklerin oturdugu eğitim seviyesi çok yüksek olan köyde her evde üç dört tane ünüversite mezunu bulunmakta buradan bütün ağrılı hemşehrilerime ve köylülerime kucak dolusu selamlar..

Yorum Ekle