Ağrı Güncel

Ağrı'da ilçe milli eğitim müdürleri toplandı

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek başkanlığında ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.

Ağrı - İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, ilçe eğitim müdürleri ve il yöneticileri katıldı. Toplantıda 2024 yılı LGS sonuçları, MTSK, Fatih Projesi, tasarruf tedbirleri, atık kitaplar ve 2024-2025 eğitim öğretim yılı ders kitapları gibi konular ele alındı. Ayrıca, ilkokul 2. sınıftan itibaren tüm kademelerdeki öğrenciler için spor, görsel sanatlar, müzik ve bilişim olmak üzere dört alanda ücretsiz başlayan yaz okullarının denetimi ve 2024-2025 eğitim öğretim yılı için tüm okulların tespit edilen eksiklikleri ve çözüm önerileri görüşüldü. Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yaptığı konuşmada, "2024-2025 eğitim yılı için özveriyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hedefimiz, her öğrenciye en iyi eğitimi sunmak ve geleceğe dair umutlarını yeşertmektir. Biliyoruz ki, eğitim bir milletin kalkınmasının temel taşıdır. Bu nedenle, tüm imkanlarımızı seferber ederek, okullarımızı modernleştirmeye, öğretmenlerimizin gelişimini desteklemeye ve eğitim materyallerimizi zenginleştirmeye devam edeceğiz." dedi.

Kökrek, öğrencilerin bilgi ve becerilerini geliştirerek, dünya standartlarında eğitim almaları için yeni projeler ve çalışmalar üzerinde aralıksız çalıştıklarını kaydetti.

Teknolojiyi eğitim sistemine etkin bir şekilde entegre ederek, öğrenmeyi daha keyifli ve verimli hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Kökrek, dezavantajlı gruplardaki öğrencilere yönelik özel eğitim programları geliştirerek, her öğrenciye eşit fırsatlar sunmaya gayret edeceklerini söyledi.

Yeni eğitim öğretim yılında, okullarda sevgi, saygı ve hoşgörünün hakim olduğu bir ortam oluşturmak için de çaba göstereceklerini ifade eden Kökrek, "Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte, okullarımızı huzurlu ve güvenli birer eğitim yuvasına dönüştürmek için el ele vereceğiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantıda ele alınan konularla ilgili istişarelerde bulunuldu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Hasan Kökrek, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir