Ağrı'da ilacı biten tansiyon hastanın yardımına "Vefa Sosyal Destek Grubu" yetişti

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan yüksek tansiyon hastası yaşlı adamın ilaçlarını, Türk Kızılayın da içinde bulunduğu "Vefa Sosyal Destek Grubu" getirdi.

Ağrı'da ilacı biten tansiyon hastanın yardımına "Vefa Sosyal Destek Grubu" yetişti

'nın ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkamayan yüksek tansiyon hastası yaşlı adamın ilaçlarını, Türk Kızılayın da içinde bulunduğu "Vefa Sosyal Destek Grubu" getirdi.

İçişleri Bakanlığınca 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanlara sokağa çıkma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle evinde kalan çok sayıda yaşlı, 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak yardım talebinde bulunuyor.

Bu kapsamda Doğubayazıt ilçesinde Kaymakamlık koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu da yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların hem günlük taleplerini hem de acil ihtiyaçlarını karşılıyor.

İlçeye 27 kilometre uzaklıktaki Ayrancı köyünde eşiyle yaşayan yüksek tansiyon hastası 68 yaşındaki Memet Gönder, ilaçları bitince jandarmayı arayarak yardım istedi.

Jandarmanın bildirmesi üzerine harekete geçen Vefa Sosyal Destek Grubu'ndaki Türk Kızılay gönüllüleri, Gönder'in ilaçlarını ilçe merkezindeki eczaneden temin ederek köye getirdi.

İlaçlarını Türk Kızılay gönüllülerinin elinden alan Gönder, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devletin kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, mutlu olduğunu ifade etti.

Gönder, "Devletimizin bu salgın nedeniyle aldığı kararları destekliyorum. Sokağa çıkmamıza kısıtlama getirildi ama bu bizim sağlığımız, iyiliğimiz için alınmış bir karar. Evimizdeyiz ve devletimiz ilaçlarımızı kapımıza kadar getiriyor, daha ne olsun. Alla devletimizi var etsin." diye konuştu.Kaynak:AA

Ağrı'da ilacı yardımına Vefa Destek tansiyon Grubu hastanın yetişti Sosyal biten 1

ilacı hastanın yetişti Destek yardımına Vefa Grubu biten Ağrı'da tansiyon Sosyal 2


Editörün Seçtikleri

E-Tuğra (E-İmza) Ağrı’da Hizmet Vermeye Başladı

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Patnos'ta kütüphaneler normalleşmeyle öğrencilere kapılarını açtı

Bakan Pekcan'ın duyurusuyla yeniden açılan Gürbulak Sınır Kapısı'nda hareketlilik

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Yorum Ekle