Ağrı Güncel

Ağrı'da ekipler dozerin boyunu aşan kar kütleleriyle mücadele ediyor

Zorlu coğrafyada karla mücadele çalışması yürüten ekiplerin çalışması, dronla görüntülendi

Ağrı - Ağrı İl Özel İdaresi ekipleri, kış aylarında ulaşım sağlanamayan Balık Gölü ile çevresindeki köylerin yolunu açmak için bahar ayında da dozerin boyunu aşan 5-6 metrelik kar kütleleriyle mücadelesini sürdürüyor.

Zorlu arazi ve kış şartlarının yaşandığı Taşlıçay ilçesine bağlı Tanyolu ve Adakent köyleri ile 4 mezranın bulunduğu Balık Gölü bölgesindeki yol, olumsuz hava koşulları nedeniyle kış boyunca ulaşıma kapanıyor.

Bölgede yaşayan vatandaşlar da sonbaharda göç edip kışı, Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesi ile Iğdır'daki köylerde geçiriyor.

Zorlu coğrafya ve arazi şartlarından dolayı kapalı bulunan yolun açılması için ilkbaharın gelişiyle çalışmalara başlandı.

Kış boyunca sorumluluk bölgelerindeki köy yollarında yoğun şekilde karla mücadele çalışması yürüten İl Özel İdaresi ekipleri, yaklaşık 35 kilometrelik Balık Gölü yolunda yer yer 5-6 metreyi bulan kar kütleleriyle mücadele ediyor.

Ekipler kar kalınlığının yer yer dozerin boyunu aştığı yolda çalışmalarını sürdürerek ilçeye bağlı son yerleşim yeri Adakent köyüne ulaşmak için karla mücadele çalışmasını nisan ayının sonlarında da devam ettiriyor.

Zorlu coğrafyada dozerle karla mücadele çalışması yürüten ekiplerin çalışması, Anadolu Ajansı ekibince dronla görüntülendi.

mücadele aşan dozerin - ediyor Ekipler boyunu kütleleriyle kar AĞRI 1
aşan Ekipler boyunu kar mücadele dozerin ediyor - AĞRI kütleleriyle 2
- kütleleriyle kar ediyor AĞRI boyunu dozerin Ekipler aşan mücadele 3
kütleleriyle Ekipler AĞRI dozerin - aşan ediyor kar boyunu mücadele 4
mücadele - AĞRI kütleleriyle ediyor boyunu Ekipler aşan kar dozerin 5
- aşan ediyor dozerin Ekipler boyunu AĞRI kar mücadele kütleleriyle 6
ediyor kar boyunu dozerin kütleleriyle Ekipler mücadele - AĞRI aşan 7
ediyor aşan AĞRI dozerin kütleleriyle kar - Ekipler boyunu mücadele 8
mücadele AĞRI kar aşan dozerin Ekipler kütleleriyle boyunu - ediyor 9
AĞRI kütleleriyle kar ediyor Ekipler dozerin aşan mücadele boyunu - 10
mücadele Ekipler kar dozerin ediyor AĞRI - aşan boyunu kütleleriyle 11
dozerin kar mücadele Ekipler ediyor boyunu AĞRI kütleleriyle aşan - 12
- ediyor kütleleriyle mücadele aşan boyunu dozerin Ekipler AĞRI kar 13
Ekipler boyunu AĞRI aşan kar kütleleriyle - ediyor dozerin mücadele 14
- mücadele dozerin AĞRI ediyor Ekipler boyunu kar kütleleriyle aşan 15
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı İl Özel İdaresi, Anadolu Ajansı, Balık Gölü, Doğubayazıt, Iğdır, Karla Mücadele, Kilometre, Taşlıçay gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir