Ağrı Güncel

Ağrı'da Bilim Fuarı açıldı

Ağrı'da Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.

Ağrı'da Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı düzenlendi.

Ağrı - Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, açılışını yaptığı fuarda öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı. Fuarda, 14 öğretmenin danışmanlığında 37 öğrencinin hazırladığı 37 eser yer aldı. Emeği geçenlere teşekkür eden Kökrek, "Öğrencilerimizin aylarca süren özverili çalışmalarıyla ortaya koydukları bu projeler, sadece kendi bilgi ve becerilerini geliştirmekle kalmamış, aynı zamanda hepimize ilham kaynağı olmuştur. Bu fuarda yer alan her proje, geleceğe dair umutlarımızı yeşerten, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunacak yeni fikirlerin filizlenmesine işaret etmektedir. Bilimin ve teknolojinin hızla geliştiği bir çağda yaşıyoruz. Bu gelişmelere ayak uydurmak, geleceğin Türkiye'sini inşa etmek için her zamankinden daha fazla donanımlı bireylere ihtiyaç duyuyoruz. Bu fuar, bu ihtiyacın karşılanmasında önemli bir rol oynamaktadır" dedi.

Fuar açılışının ardından öğretmenlerle bir araya gelen Kökrek, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli"ni anlattı ve modelin eğitimde oluşturacağı değişime dair bilgiler verdi.

Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Ağrı
Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Hasan Kökrek, Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi, TÜBİTAK, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir