Ağrı'da 165 bin öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline başladı

AĞRI - Ağrı’da 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemin sona ermesiyle 165 bin öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline başladı.

Ağrı'da 165 bin öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline başladı

AĞRI - ’da 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemin sona ermesiyle 165 bin öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline başladı.

Aşkale Köyü Ahmet Alagöz İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine Ağrı Valisi Süleyman Elban, Vali Yardımcısı Yusuf Cıbır, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ve öğretmenler katıldı.

Karne dağıtım töreninden önce Vali Elban, okulda KodlAğrı Projesi kapsamında kurulan kodlama sınıfını gezerek, öğrencilerin 1. Dönemde yaptıkları projeleri inceledi. Proje hakkında bilgiler alan Elban, daha sonra öğrencilere karnelerini dağıttı.

Öğrencilerin karne heyecanına ortak olmak için köye geldiklerini belirten Elban şunları söyledi:

''2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Yaklaşık 18 milyon yavrumuz bugün itibari ile 15 günlük yarıyıl tatiline başlıyor. Ağrı'da ise 165 bin öğrencimiz karnelerini aldı. Biz de bu vesileyle Aşkale köyümüze geldik. Buradaki yavrularımızın karne sevincini paylaşmak istedik ve kendilerine karnelerini dağıttık. Dinlenmeleri, kitap okumaları, hoşça vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulunduk. Bütün öğrencilerimize, velilerimize de gelecek yarıyılda inşallah başarılı ve sağlık içerisinde bitirecek bir yarıyıl geçirmelerini diliyorum.''

Törenin ardından öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinledi.

ağrıda karne heyecanı1

ağrıda karne heyecanı2

ağrıda karne heyecanı3

ağrıda karne heyecanı4

ağrıda karne heyecanı5

ağrıda karne heyecanı6

ağrıda karne heyecanı7

ağrıda karne heyecanı8

ağrıda karne heyecanı9

ağrıda karne heyecanı10

ağrıda karne heyecanı11

ağrıda karne heyecanı12

Editörün Seçtikleri

Sağlık Bakan Yardımcısı Eldemir, sınırdaki koronavirüs tedbirlerini denetledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta başladı

Ağrı'da Koronavirüs önlemleri üst düzeye çıkarıldı

Göhan Gültekin'in cenazesi memleketi Ağrı'da defnedildi

Gürbulak Sınır Kapısında Araçlar dezenfekte ediliyor

Yorum Ekle