Afyonkarahisar'dan deprem bölgesine 18 tır yardım malzemesi gönderildi

AFYONKARAHİSAR - Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle AFAD Afyonkarahisar Lojistik Deposu'ndan bölgeye 18 tır yardım malzemesi gönderildi.

Afyonkarahisar'dan deprem bölgesine 18 tır yardım malzemesi gönderildi

AFYONKARAHİSAR - 'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle AFAD Afyonkarahisar Lojistik Deposu'ndan bölgeye 18 tır yardım malzemesi gönderildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, AFAD Başkanlığı, Elazığ ile Malatya'daki deprem bölgesindeki vatandaşların acil barınma ihtiyaçlarını karşılamak için yaklaşık 2 bin çadır ile 5 bin battaniye gönderilmesi talimatı verdi.

AFAD İl Müdürlüğü koordinasyonunda, Afyonkarahisar Taşıyıcılar Kooperatifi bünyesindeki 18 tır, AFAD Bölge Lojistik Deposu'nda gün boyunca çadır ve battaniyeden oluşan yardım malzemelerini yükledi.

18 tırdan oluşan yardım filosu, Afyonkarahisar'dan deprem bölgesine doğru yola çıktı.

Öte yandan, Afyonkarahisar, ilçe ve belde belediye başkanlıkları ve sivil toplum kuruluşları da İl AFAD Müdürlüğü ile koordinasyonlu şekilde yardım kampanyasına başladığı, hafta içerisinde gıda, ısınma ve giyeceklerden oluşan yardım malzemelerinin deprem bölgesine gönderileceği bildirildi.Kaynak: AA

Editörün Seçtikleri

Gürbulak Sınır Kapısında Araçlar dezenfekte ediliyor

Tendürek Geçidi'nde ulaşıma kar ve tipi engeli

Almanya'daki ırkçı terör saldırısı kurbanı Gültekin'in cenazesi memleketi Ağrı'ya getirildi

Ağrı'da bir evde tarihi sikke ve objelerden oluşan 312 eser ele geçirildi

Doğu'nun "saklı cenneti" kış festivaliyle Çıldır'ı aratmayacak

Yorum Ekle