Hakkari Çevre

20 bin yıllık buzullarda çevre kirliliğine dikkat çekmek için santur çaldı

Gezgin öğretmen ve doğa gözlemci Ümit Bartın, Hakkari'deki Cennet ve Cehennem Vadisi'nde yer alan 20 bin yıllık buzullarda santur çalarak çevre kirliliğine dikkat çekti.

Gezgin öğretmen ve doğa gözlemci Ümit Bartın, Hakkari'deki Cennet ve Cehennem Vadisi'nde yer alan 20 bin yıllık buzullarda santur çalarak çevre kirliliğine dikkat çekti.

Hakkâri - El değmemiş doğasıyla kendine hayran bırakan Cennet ve Cehennem Vadisi, doğaseverlerin uğrak mekanı olmaya devam ediyor. Bölgedeki tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtımını yapan doğa gözlemci Ümit Bartın, bu hafta da bir grup öğretmenle 20 bin yıllık buzulların olduğu bölgeyi ziyaret etti. Doğal alanlarda yaşanan çevre kirliliğine dikkat çekmek için santur çalan Bartın, "Son dönemde bölgemizin birçok doğal alanlarının etrafa atılan çöplerle kirletilip, kötü bir görüntünün oluşması gerçekten insanı üzüyor. Biz de öğretmen arkadaşlarımızla beraber bu doğaya zarar veren, buna sebep olan ve dikkatsiz davranan insanlara mesaj vermek adına bu güzel doğamızı korumamız gerektiğini göstermek istedik. Türkiye'nin en yüksek ikinci dağı olan Cilo Dağları'nda ve harikalar diyarı olan, 'cennet vadisi' denilen yerde santur çalarak güzel toprağımızı korumamız gerektiğini ve kendi elimizle yaşadığımız dünyayı yok etmemeyi umud ederek bir çalışma yaptık. Umarım insanlar gezdiği yerlerde çöplerini bırakmazlar ve umarım doğaya karşı daha dikkatli davranırlar" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Hakkari haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Hakkari Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Hakkari'nin dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, Cilo Dağ, Hakkari, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir