Kars Güncel

18 Mart'ta Çanakkale'de göndere çekilecek ay yıldızlı bayrak Kars'a ulaştı

KARS - 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Anadolu Gönül Yolu" etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği'nde göndere çekilecek Türk bayrağı, Kars'a getirildi.

Kars - 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen "Anadolu Gönül Yolu" etkinliği kapsamında Çanakkale Şehitliği'nde göndere çekilecek Türk bayrağı, Kars'a getirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Genel Müdürlüğünce bayrak sevgisi ve tarih bilincinin geliştirilmesi amacıyla hayata geçirilen etkinlik kapsamında, Kars Garnizon Şehitliğinde bayrak teslim töreni düzenlendi.

Törende, Ardahan'dan getirilen Türk bayrağı, Iğdır'a ulaştırılmak üzere Kars temsilcisi Seçkin Sezer'e teslim edildi.

İl il dolaşacak Türk Bayrakları, 18 Mart'ta Çanakkale'ye ulaştırılarak göndere çekilecek.

Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz gazetecilere yaptığı açıklamada, gençler, bağımsızlığın sembolü olan Türk bayrağını bir birlerine devrederek, Çanakkale Şehitliğinde son bulacak bir törenin icrasını yürüttüklerini anlattı.

Bu ruhu nesilden nesile aktarılırsa ülke olarak çok daha güçlü geleceğe güvenle bakan bir ülke olunacağını vurgulayan Öksüz, "Bugün burada 81 genç 81 bayrak projesi çerçevesinde bir bayrak devir teslim töreni yapıyoruz. Biz bu vatan için canını feda etmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz, tarihimiz bu anlamda zaferlerle dolu. Hepiniz biliyorsunuz, Sarıkamış 90 bin evladını vatanı uğruna, istikbali uğruna, bayrak ezan sevgisi uğruna canını feda ettiği çok önemli bir destanın yazıldığı yerdir. Bugünde burada gençlerimiz aynı heyecanla aynı ruhla, bütün şehitlerimizi bir kez daha burada anmış oluyorlar. Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere Sarıkamış şehitlerimiz, vatan uğrunda canını veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum." diye konuştu.

Düzenlenen törene, Kars Valisi ve Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay, İl Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Doğan Yıldız ve vatandaşlar katıldı.Kaynak:AA

Diyadinnet.com olarak, Kars haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Kars Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Kars'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ardahan, Aydın Acay, Belediye, Doğan Yıldız, Hidayet Arıkan, Iğdır, Jandarma, Kars, Sarıkamış, Şehit, Türker Öksüz, Yavuz Sağdıç gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir