Ağrı Güncel

100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor

AĞRI-Ağrı Belediyesi 100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor

Ağrı-Ağrı Belediyesi 100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor

Ağrı'da 100. Yıl Mahallesi'nde yüksek basınç nedeniyle su borusunun kopması sonucu arıza meydana geldi. Belediyenin Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, sorunun giderilmesi için Eş başkanlar nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor.

100. yıl Mahallesinde Murat nehrinin su seviyesinin yükselmesinden dolayı mahalleye su taşıyan su borusunun kopmasıyla arıza meydana geldi. Arızayı Eş Başkanlar Hazal Aras ve Memet Akkuş çalışmaları yerinde takip ederek kopan borunun yenilenmesini sağladılar. Çalışma hakkında vatandaşı bilgilendirerek arızanın giderilmesinin ardından Mahallenin su ihtiyacının karşılanacağını belirttiler.

Yapılan açıklamada Ağrı Belediyesinin Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler; Murat Nehri Yatağında bulunan ve 100. Yıl Mahallesinin su ihtiyacını karşılayan boruların yüksek basınç nedeni ile kopması nedeniyle arızanın giderilmesi çalışmalarını sürdürüyor. Eş Başkanlarımız çalışmaları yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi aldı.

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte mahalleye yeniden su verileceği söylediler.

100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor1
100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor2
100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor3
100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor4
100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor5
100 yıl Mahallesinin su arızası gideriliyor6
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı Belediyesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Editör: Cemil Karip Hakkında

Cemil Karip
Cemil Karip, diyadinnet.com'un genel yayın yönetmenidir. Bölgesel olaylar, çevre sorunları, politika ve eğitimle ilgili haberleri derinlemesine inceler ve bu konularda güncel bilgiler sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir