Ekonomi

10 yenilikçi girişim "Türk Telekom Ventures PİLOT" ile geleceğe hazırlanıyor

Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan:
- "'Pilot' programımız ile Türkiye'nin teknoloji alanındaki başarılarını uluslararası arenaya taşıyacak 'unicorn'lar ortaya çıkarma amacıyla, destek veriyoruz"

İSTANBUL - Türk Telekom Ventures'ın girişim hızlandırma programı PİLOT için yeni dönem girişimleri belli oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom Ventures'ın girişim hızlandırma programı PİLOT'un 12'nci dönemine kabul alan girişimler belli oldu. PİLOT programına katılmaya hak kazanan 10 girişim Türk Telekom Ventures'tan 150 bin lira nakit desteği, 30 bin dolar yatırım alma ve Türk Telekom ile işbirliği yapma fırsatı yakalayacak.

PİLOT programı, yatırım alma süreci ve devamında girişimler, Türk Telekom Ventures'ın yatırım dünyasındaki bilgi birikimi ve tecrübesinin yanı sıra kapsamlı bir stratejik büyüme desteği alma imkanından da faydalanacak.

- Girişimler ABD'de özel programa katılacak

Programa kabul edilen 10 girişim, Türk Telekom Ventures'tan alacağı yatırım ve nakit desteğinin yanı sıra Stanford Üniversitesi ile ABD'de kendileri için özel tasarlanan tamamlayıcı programa katılmaya hak kazanacak.

PİLOT programına kabul alan girişimler, Türk Telekom'un teknoloji alanındaki bilgi ve tecrübesi, altyapı kaynaklarından faydalanma imkanı bulacak. Türk Telekom Ventures'ın yatırımcı ağına, 400'ü aşkın mentörüne ve iş bağlantılarına erişme fırsatı yakalayacak girişimciler konaklama, ofis ve eğitim desteği de alabilecek.

Türk Telekom Ventures PİLOT'un 12'nci dönem girişimleri, kişiselleştirilmiş eğitim platformu olan "Archi's Academy" , Yapay zeka destekli CFO hizmetleri sunan "Finsmart AI" , Yapay görme çözümleri sunan "From Your Eyes" , serverside ölçümlemenin hızlı yolu olan "Hardal" , Yapay zeka destekli nörobilim uygulaması "Mistikist" , Akıllı teslimat platformu " QDelivery " , binaların ve kritik altyapıların fiziksel sağlığını düzenli izleme platformu "Sensed AI" , yeni nesil Karbondioksit azaltım ve yönetimi çözümü sunan" Some Carbon" , Yapay zeka ile çalışan verileri değere dönüştürmeyi sağlayan "T4 People Analytics" ve bütünleşik dijital pazarlama platformu olan "VenueX" olarak sıralandı.

İleri aşama girişimlere yatırım yapıyoruz

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, Türkiye'nin girişimcilik ekosistemini 10 yılı aşkın süredir desteklediklerini, yeni nesil teknolojileri besleyen yerli girişimlerin gelişmesine öncülük etiklerini belirtti.

Özhan, "Hedefimiz, ilk günden bu yana yerli teknoloji ürünü ve çözümü geliştiren girişimlerle iş birliği yaparak onların büyümelerine katkı sağlamak. 'PİLOT' programımızla Türkiye'nin teknoloji alanındaki başarılarını uluslararası arenaya taşıyacak 'unicorn'lar ortaya çıkarma amacıyla, destek veriyoruz. Türk Telekom Ventures ile girişimlere yatırımlarımızı sürdürürken, 'Türk Telekom Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu' ile de 'PİLOT' programı mezunları dahil olmak üzere ileri aşama girişimlere yatırım yapıyoruz." açıklamasında bulundu.

Girişimlere, Eminönü'nde bulunan Santral binalarında ve destekçisi oldukları Atatürk Kültür Merkezi'nde yer alan Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi'nde ofis ortamı sağladıklarını aktaran Özhan, "Girişimlere sağladığımız destekleri Türk Telekom Ventures'ın girişim sermayesi yatırımları alanındaki bilgi birikimi ve tecrübelerini aktardığı, girişimlere büyümelerinde destek olduğu bir süreç olarak konumluyoruz. PİLOT'un 12'nci dönemine kabul alan girişimlere yolculuklarında başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir