'Türkiye'de işçi çıkarmayan tek belediye Ağrı'dır'

'Türkiye'de işçi çıkarmayan tek belediye Ağrı'dır'

AĞRI - Belediye Başkanı Savcı Sayan, ''Bugüne kadar Türkiye'de işçi çıkarmayan tek belediye Ağrı Belediyesidir. İnşallah Allah'ın izniyle hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayız.'' dedi.

Ağrı Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası Ağrı Şubesi arasında 360 belediye çalışanına yönelik toplu iş sözleşmesi yapıldı.

Belediye Başkanı Sayan, belediye binasında düzenlenen programda yaptığı konuşmada, belediye işçilerini kapsayan 2 yıllık yüzde 23'lük zam anlaşması imzaladıklarını söyledi.

Ağrı'da bugüne kadar hiçbir belediye işçisini işten çıkarmadıklarını ve kimseyi ekmeğinden etmeyeceklerini ifade eden Sayan, şöyle konuştu:

''Bugüne kadar Türkiye'de işçi çıkarmayan tek belediye, Ağrı Belediyesidir. İnşallah Allah'ın izniyle hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayız. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun, hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun, memleket, vatan, bayrak düşmanı olmadıktan sonra gayesi evine ekmek götürmesi ve işinde çalışması olduktan sonra bizim gibi düşünmek zorunda değil. Bizim gibi hareket etmek zorunda değildir. Bizim için memleket, vatan, bayrak, millet sevgisi önemlidir. Bu devlet hepimizindir. Birlikte devletimizi güzelleştirelim, ülkemizi güzelleştirelim. Bunu başarabilirsek her işi başarırız.''

Türkiye'ye örnek olacak bir sözleşme yaptık

Sayan, belediyenin bütün imkanlarını göz önünde bulundurarak makbul bir rakamda anlaştıklarını belirterek, kavga ve gürültü olmadan Türkiye'ye örnek olabilecek bir sözleşme sağladıklarını dile getirdi.

İmkanların artması dahilinde işçilere daha çok yardımcı olabileceklerini aktaran Sayan, şunları kaydetti:

''Türkiye'ye örnek olacak bir sözleşme yaptık. Hiç ses seda çıkmadan, gürültü olmadan, kavga etmeden, kimseyi ekmeğinden etmeden sözleşmemizi yaptık. Bu da işçileri işlerinden atanlara ders olsun. Türkiye'de Ağrı Belediyesi örnek alınsın. Hiçbir siyasi düşünce farkı gözetmeksizin herkesin ekmeği elinde. Geldiğimiz günden beri kimseyi işten çıkarmadık, çıkarmayacağız. Seçimden öncede söz vermiştim. İnşallah bu sözleşme büyük şehirlerde işçi çıkaran belediye başkanlarına da ders olur. Onlar da insanlıktan nasiplerini alırlar. Sadece kendileri gibi düşünmediklerini için, siyasi düşünceleri farklı olduğu için işten atılan kardeşlerimize de Ağrı örnek teşkil etmiştir.''

DİSK Genel-İş Sendikası Ağrı Şube Başkanı Ersin Erincik ise sözleşmeden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sayan'a teşekkür etti.(AA)

Türkiye'de işçi çıkarmayan tek belediye Ağrı'dır1

Türkiye'de işçi çıkarmayan tek belediye Ağrı'dır2

Türkiye'de işçi çıkarmayan tek belediye Ağrı'dır3

Editörün Seçtikleri

Diyadin ve Eleşkirt'e doğal gaz müjdesi

Türk Kızılay, Ağrı'da ihtiyaç sahiplerine kömür ve odun yardımı yaptı

Ağrı'da kadınlar atık kumaşlardan İdlib'deki çocuklar için giysi ve oyuncak üretiyorlar

DSİ'nin Son 17 Yılda Ağrı’ya yaptığı yatırımlar

Ağrı'da tipi nedeniyle yolda mahsur kalan 40 kişi kurtarıldı

6 Yorum

seher

seher

6 ay önce

savcı bey ağrıyı doğunu parisi yapmayın tek isteğimiz lütfen artık o memleketi çöpten arındırın Ben gerçekten o memleketin çöpten arınıp temiz bir yer olmasını istiyorum.LUTFENNN

seher

seher

6 ay önce

Hâlâ bakımsız bir ilimiz var sokakta sigara içen vatandaş izmaritini yere atıyor çöpler konteynirlarda değil Bazı sokaklardan kokudan dolayı geçemiyoruz.Yollarimiz bozuk bulut betonun oradaki vatandaşlar muradın suyunun kirliliğinden şikayetçi.Madem halkımız bu konuda bilinçli değil çıkarın bi para cezası.Bu her ilde var yere çöp atmanın bi cezası var.Copu yere atana bi iki defa para cezası verin görün bakalım nasıl düzelecek.Biz size güvendik güveniyoruz güvenimizi boşa çıkarmayın .

memet ali

memet ali

6 ay önce

Reis Bey SUİ MİSAL EMSAL GÖSTERİLMEZ işçi çıkarmamanız bir maharet bir yetenek bir üstünl
ük değildir.

Ali

Ali

6 ay önce

Aynı zamanda Türkiye’de çalışmayan tek belediye de Ağrıdır

Utku

Utku

6 ay önce

Yok canm çalışıyor yaa iftira atmayın adama gldiğinden bu yana çukurları asfaltladı giderleri onardı çevre temizliği yaptı caddelerin çehresini değiştirdi ağrıyı ağrı yaptı millete aş iş verdi:))))
Geldi saman doldurdu el üstü atama yaptı çöp topladı yol yıkadı 40 tane kameraman la 20 tane adamıyla caddeye çıkıp şov yaptı bn burdaym dedi :)))) refüjleri onardı kurumuş çam ağaçlarını söktü yıllardır su verilmeyen ağaçlara su verdi milletin dondurma tezgahını kaldırdı aaa hakkını yemeyin adamın projeler getirdi :)))) fabrikalar kurdurdu daha fabrika olmadan adam aldı mevcut işçilerin maaşlarını primlerini izinlerini azaltıp yerine adamlarını aldı işe çok ayıp çalışıyor adam cnm çok çalışıyor kapı söktü oooo ne yapmadı ki :)))))

yavuz mahallesi

yavuz mahallesi

6 ay önce

savcı bey birgün arabanıza binin yavuz mahallesindeki cadde ve sokakları bir tur atın. o çukurları, tozu, toprağı gördüğünüzde yinede övünebilecekmisiniz ? köyümün yolları bile buranın yollarına yüz çeker..

Yorum Ekle