Taşlıçay Deresi ıslah çalışması

AĞRI - Ağrı Belediyesi öncülüğünde Devlet Su İşleri (DSİ) ve Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) paydaş olduğu Taşlıçay Deresi rekreasyon çalışmalarına yeniden başlandığı bildirildi.

Taşlıçay Deresi ıslah çalışması

AĞRI - Belediyesi öncülüğünde Devlet Su İşleri (DSİ) ve Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) paydaş olduğu Taşlıçay Deresi rekreasyon çalışmalarına yeniden başlandığı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, önceki yıllarda yapımına başlanan ve çeşitli sebeplerden dolayı durdurulan çalışmalara yeniden başlandı.

Proje kapsamında dere kenarına yürüyüş yolu, parklar, restoran, çocuk oyun grupları, aydınlatma çalışmaları, bin 250 metrelik kanalizasyonun ana kolektöre taşınması ve çevre düzenlemesi çalışmaları belediye tarafından hizmete açılacak.

Çalışmalar sayesinde dere yatağına bağlı olan kanalizasyon sularının kolektör hattına verilerek derenin temiz hale getirilmesini sağlanacak.

Paydaş kurumların desteğiyle sürdürülen proje çerçevesinde Çin menşeli bir firma tarafından herhangi bir ücret alınmadan hibe programı kapsamında atık arıtma tesisi de yapılacak.(AA)

Taşlıçay Deresi ıslah çalışması1

Taşlıçay Deresi ıslah çalışması2

Taşlıçay Deresi ıslah çalışması3

Taşlıçay Deresi ıslah çalışması4

Editörün Seçtikleri

Evde kal, kitabın Ağrılı yazarlardan olsun

Patnos HEM maske üretimine başladı

Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir: İlçemizde Koronavirüs Vakası Yoktur

Ağrı TSO Başkanı Alpaslan: "Sorunlarımızı TOBB'ye ilettik"

Televizyonları olmadığı için EBA TV'yi izleyemeyen kardeşlerin yardımına Türk Kızılay yetişti

Yorum Ekle