Selçuk Haskırış Haberleri

Selçuk Haskırış

Selçuk Haskırış, 1979 yılında Sinop'un Durağan ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Durağan’da, lise eğitimini Kastamonu Göl Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünden mezun oldu. İyi derecede İngilizce bilen Kaymakam Haskırış evli ve iki çocuk babasıdır.

Selçuk Haskırış; Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığında bir süreliğine Gelir Uzmanı olarak görev yaptıktan sonra, 2009 yılında İçişleri Bakanlığı'nca açılan Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Sırasıyla;

  • Çorum Valiliği İl Stajı,
  • Gemlik ilçesi Kaymakam Refikliği,
  • Samsun merkez ve ilçelerinde Mülkiye Teftiş Stajı,
  • Isparta Senirkent ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı.

İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında yabancı dil kursu aldı. Bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri Virginia Eyaleti Richmond Kentinde bulunan Virginia Common Wealth University(VCU) de yabancı dil eğitimi aldı. Aynı yıl içerisinde Amerikan idari yapısı üzerine muhtelif kurum ve kuruluşlarda çalışmalar yaptı.

Birleşmiş Milletler Binasında ve New York Türk Daimi Temsilciliğinde incelemelerde bulundu. Yurtdışı dönüşü Çorum Kargı'da Kaymakam Vekilliği yaptı. Daha sonra Eğitim Dairesi Başkanlığının vermiş olduğu Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayarak, 12.08.2013 tarihinde Eskişehir ili Beylikova İlçe Kaymakamlığı'na atandı. Burada yaklaşık olarak 3,5 yıl görev yaptıktan sonra 2 yıl süre ile Bayburt Aydıntepe, 2 yıl süreyle Tunceli Ovacık Kaymakamlığı görevinde bulunmuştur.

Cumhurbaşkanlığının 13.08.2020 tarihli 2020/362 sayılı Kararıyla Kars Vali Yardımcısı olarak atanan Selçuk Haskırış 14.09.2020 tarihinde Patnos Kaymakamı olarak göreve başladı.