Şeker pancarı üretimine yüzde 10 teşvik primi desteği

Türkiye Şeker Fabrikaları A. Ş. Genel Müdürlüğü Tarımsal Üretim Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Mehmet Hilmi Öğülmüş, çiftçilere verilen yüzde 10 teşvik pirimiyle üretimin artacağını söyledi.

Şeker pancarı üretimine yüzde 10 teşvik primi desteği

Şeker Fabrikaları A. Ş. Genel Müdürlüğü Tarımsal Üretim Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Mehmet Hilmi Öğülmüş, çiftçilere verilen yüzde 10 teşvik pirimiyle üretimin artacağını söyledi.

Şeker Fabrikası şeflerinden Mehmet Bayram ile Muş'un ilçesine gelen Öğülmüş, Malazgirt Pancar Şefliğini ziyaret etti.

Öğülmüş, daha sonra Malazgirt Ziraat Odası Başkanı Tahsin Kılıç, Tarım ve Orman Müdürü Ali Tuncer, ilgili kurum temsilcileri ve Beşçatak köyü muhtarı Cemil Yıldız ile değerlendirme toplantısı yaptı.

Bu yıl ilk kez , Ağrı ve Erciş şeker fabrikaları üretim sahalarında uygulanmaya başlanacak yüzde 10 prim desteği hakkında bilgi veren Öğülmüş, bu uygulamanın üreticilere hayırlı olması dileğinde bulundu.

Primin Malazgirt'teki üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandığını ifade eden Öğülmüş, "Bu prim sayesinde Malazgirt'te üretilen 60 bin ton pancar miktarının 2020 yılında 100 bin tona çıkmasını hedefliyoruz. Malazgirt, pancar üretiminde söz sahibi bir ilçemizdir. Üreticilerimiz için 2020 çok daha bereketli geçecektir." diye konuştu.

Kaynak: AA

Şeker pancarı üretimine yüzde 10 teşvik primi desteği1


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Ağrı'da etkili olan sağanak köylerde hasara neden oldu

Ağrı'da otomobilin çarpmasıyla devrilen elektrik direği trafiği aksattı

Ağrı Valisi Varol basın mensuplarıyla bir araya geldi

Yorum Ekle