Rüyada Yemek Yemek Nedir? Biriyle Sofrada Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yemek Yemek Nedir? Biriyle Sofrada Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yemek yemek, kanaat ile tabir olunurken, insanlar arasında yemek yediğini görmek, iş hayatında şöhrete ve insanlar arasında iyi bir isimle anılmaya işaret eder. Tek başına yemek yenmesi, üzüntünün işaretidir. da kalabalık topluluk içinde yemek yediğini gören kişi, kazanç elde edip bu kazancınızı başka insanlarla nasıl paylaşacağını görür.

Rüyada Yemeği Yemenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada yemeği bir başkasının eliyle yediğini görmek, namuslu ve kanaat sahibi olmaya ve Allah'a itimat ve tevekküle delalet eder.

Rüyada sağ eli ile yemek yediğini görmek, sünnet-i Seniyyeye tâbi olmayıp sol eliyle yemek yemek ise düşmana itaate, dosta cefaya delalet eder.

Rüyada kendi yemeğini yediğini görmek, biriktirdiği malı yemeye işarettir.

Bir kimsenin rüyada beyaz mantar yemeğini yediğini görmesi, emre, nehye, işte acele etmeyip itidal üzere olmaya, uzun ömre, hasta için afiyet ve şifaya delalet eder.

Cafer-i Sâdık hazretleri demiştir ki Rüyada yemek yemek, dört şekilde ile tabir olunur.

  1. Mal,
  2. Miras,
  3. Servet,
  4. Bolluk Bereket.

Yabancı Biriyle Rüyada Yemek Yemek

Tanımadığınız biriyle yemek yediğini görmek, o yabancıdan bir iyilik görmeye, hayır elde etmeye işarettir.

İnsanların iyi bildiği biriyle rüyada yemek yemek, iyi kimselerle düşüp kalkmaya işarettir.

Bir ölüyle birlikte yemek yediğini görmek, borca girmeye işarettir.

Eş ve çocuklarıyla yemek yediğini görmek, mutluluk, afiyet ve bereketli rızka işarettir.

Rüyada Yemek Yediğini Görmek

Rüyada bağırsak yemeğini yediğini görmek, yetim malı veya emanet bir malı yemekle tabir olunur.

Bütün tabircilerin birleştiği yoruma göre, rüyada güzel pismiş, yemesi kolay, tatlı lezzetli yemek yemek, hayır ve menfaat, rızk ve mal, mutluluk; acı ve biberli yemeği yemek, keder, hüzün; eksi yemek yemek, hastalık ve sıkıntı ile tabir olunur.

Kokmuş, bozulmuş yemek yenmesi, harama ve haram mal olarak tabir edilir. Ağzına, iyi ve tatlı yemekten bir lokma koyduğunu gören, sevinilecek bir söz işitir. Tatsız ve lezzetsiz bir yemek lokması ise fena söz duymasına delalet eder.

Kendisine birinin yemek verdiğini görenin eline çok mal geçer. Yemek veren iyi biri ise helal, kötü biri ise haramdır. Ağzına çok sıcak bir lokma koyup yuttuğunu gören, bir belaya uğrar.

Yediği lokmasının boğazında kaldığını gören musibet, keder, işlerinin bozulması, geçimde zorluk; lokmayı kolaylıkla yuttuğunu görmek, hayır ve menfaat, mal ve rızk olacağına delalet eder.

Danyal (a.s) demiştir ki Rüyada yemek yemek, suhuletle hasıl olan hayır ve menfaate delalet eder.

Tadına Göre Rüyada Yemek Yemenin Tabiri

Rüyada çok sıcak yemek, rızkın darlığına ve geçimde zorluğa; lezzetli yemek iyi geçime; yemeğin içinden kil çıkması hüzne işarettir. Yemekten sonra parmaklarını yaladığını görenin eline çok az hayır geçer. Yemeği su gibi içtiğini görenin, rızkı ve geçimi bol olur. Ağzına birçok yemek doldurduğunu görenin, içleri karışır.

Kirmani demiştir ki de pişmiş yemek yemek, aynı zamanda yemek lezzetli ise rızk ve nimete delalet eder.

Yağsız tatsız bir yemek yediğini gören, darlığa düşer. Rüyada yemek yemek, rüyada görülen yemek kadar sevince ermektir.

Bir sahan veya tepsiden yemekte iken, yemeğin bittiğini görenin sıkıntısı sona ermiştir. Yemek kabını boşaltıp dili ile veya parmağı ile yaladığını görenin o yerden rızkı kesilmiştir.

Kirmani ye göre; rüyada altın tabaktan yemek yemek hayra ve rızka işarettir. Kurulmuş sofrada tek başına yemek yediğini görmek, bekar için evlilik olarak tabir edilir. Sofrada önündeki yemeğin bir anda değiştiğini gören; fakirleşir. Ziyafet sofrası kurmak uzun hayata; sofrayı toplamak ölümünün yaklaştığına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yemek yemek şöhrettir. Yiyeceği şeyi çiğnediğini görmek, kazanç ve isini benimsemeyerek hafife almaktır.

Çiğnediği şeyi yuttuğunu görmesi borcunun acele istenmesidir. Rüyada yediği şeyin tadı kendisinden daha iyi bir tada döndüğünü görenin rüyası iç temizliğine, acı ve eksiye dönmesi ise isinden ve sinde bir değişikliğin husule gelmesine işarettir. Sağ eliyle yemek yediğini gören sünnete uyar. Sol eliyle yemek yemek ise düşmana itaat, dosta cefadır.

Yemeği başkasının eliyle yediğini gören kimse namuslu ve kanaatkâr olarak Allah a itimat ve tevekkül ile rızıklandırılır. Bazen de rüyayı gören hasta olur, kendisi yemek yemeden aciz olur.

Kötü renkli bir yiyecek yediğini görmek, rüya sahibinin kıymetinin düşeceğine işarettir. Beyaz mantar yediğini görmesi, emre, nehye, iste acele etmeyip itidal üzere olmaya, uzun ömre, hasta için şifaya ve hastalığa işarettir.

Sahurda veya iftarda yemek yemek, hayırlı ve bereketli rızka, günahların mağfiretine, akıbetin güzelliğine ve dinde salaha delalet eder.

Kabak yemeği yemek, Sünnet i Seniyyeye tabi olmaya, hidayete ve zekaya delildir. Kuşluk yemeğine davet edildiğini görmesi, uzak yolculuğa, öğle yemeğine daveti, sıkıntılardan kurtulup rahata kavuşmasına, aksam yemeğine davet edilmesi ise kendisine hile edilmek istenip ona hile etmeden kendisinin hileyi düşünene hile etmesi ile tabir edilir.

Yemeği yeyip hazmettiğini gören kimse iş ve sanatında haris olur ve çok çalışmaya mecbur kalır. İnsan etini çiğ olarak yediğini gören kimse, etini yediği kimseyi ya da onun larını çekiştirir ve zemmini yapar.

Bir kimse rüyada yedigi yemegi hazmettiginl görse, o kimsenin mesleginde çaliskan ve ihtimam göstermesine isarettir. Yemegi hazmetmek, korkudan emin olmaga isarettir. Yemegi hazmetmek, her iste sen ve neseli olmaga isarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
393 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Beyza

Beyza

2 yıl önce

Rüyamda yer sofrasında oturuyorduk tabımadığım iki kişi bide annem vardı abimde içerde yatıyordu sonra kıymalı pide vardı kıyması pideyi ben yiyordum yiyordum bir türlü doymuyordum ama tabımadığım misafirlerde yiyordu bende içimden bunlar niye yiyorsa abime kalmayacak diyordum kızıyordum ama yemeye devam ediyordum

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi