Rüyada Ölüm Haberi Almak

Rüyada Ölüm Haberi Almak

Rüyada ölüm haberi almak genellikle bilinç altınıza yerleşen sevdiklerinizi kaybetme korkusundandır. Kimin ne zaman öleceğini Allah bilir. İslami yorumlarında uzun ömrün habercisi demektir. Bir kimseye rüyada bir ölünün kendisinin ölmediğini haber vermesi, o ölünün şehitler makamında olmasına yorumlanır. Ahiret nimetleriyle nimetlenmesi anmalına gelir. Uyurken hastalanmaksızın öldüğünü görmek ömrünün uzun olmasına işarettir.

Rüyada iyi bir haberi beklediğini görmek, hayra, kötü haber de şerre işarettir. Rüyada bir adamı öldürdüğünü görmek, günah ve hataya delâlet eder.

Derler ki Rüyada herhangi bir kimse hakkında ölüm haberi almak, çok uzun yaşamaya delalet eder.

Rüyada kendi nefsini öldürdüğünü görmek ise, hayra işarettir. Rüyada bir başkası tarafından öldürüldüğünü görmek, rüya sahibinin ömrünün uzun olmasına ve çok çok hayra nailiyetine delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada öldüğünü ve insanların omuzlarında götürüldüğünü, ancak defhedilmediğini görmesi, düşmanlarını kahretmeye delâlet eder.

Hasta kimsenin rüyada öldüğünü görmesi, hastalıktan şifa bulmaya ve afiyete işarettir. Rüyada bir ölünün ferah ve sevinçli halde kendi evine girdiğini ve kendisine selâm verdiğini gören kimse selâmete ve sıhhata nail olur.

Rüyada kaybolmuş birisinden ölüm haberi geldiğini gören kimseye, kaybolmuş o kimsenin dünyaca iyi halli ve dince bozuk halde oluşunun haberi gelir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1778 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Ali

Ali

1 yıl önce

Selamın aleyküm yurt dışındayım rüyamda eve izne dönmüşüm kardeşim annemin Bi süre önce öldüğünü ve defnedildiğini uzakta olduğum içinde bana haber vermediklerini söylüyor

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi