Sitede 2195 kişi varaçıkAğrıaçık3.2°C

Rüyada Yıldırım Görmek

Rüyada Yıldırım Görmek

Bir yere yıldırım düşmesi azaba, hastalığa, yalan haberlere, hoşa gitmeyen sözlere, kıtlığa; Yıldırım günah işleyenler için korkuya yahut ödenecek borca, Bir yere yıldırım düşmesi, oraya zalim bir yöneticinin gelmesine,

Yıldırımın bir yere düşüp oraya zaarar vermediğini görmek, devlet adamlarının o yere ilgi göstermelerine delalet eder.

Rüyada yıldırımın eve düşmesi, evdekilerin zor, sıkıntılı zamanlar geçireceğine yorumlanır. Size yıldırım düştüğünü görmek, çok önemli bir hastalığa yakalanacağınızı belirtir.

Rüyada yıldırım düşmesi büyük bir sıkıntı, derttir ama yıldırım düştüğü zaman alevler ortaya çıkarsa bu sıkıntının sonunun çok iyi olacağına işaret eder.

Bir yere yildirim düstügünü görmek, o yer insanlarina aci verecek bir olayin meydana gelecegine isarettir. Kirmani ye göre, gökten yildirim düstügünü görmek, hayra yorumlanmaz.

Cabir ül Magnbi ye göre, yildirim düserek kendini yaktigini gören, hükümet tarafindan cezalandirilir. Yildirim daima hükümet tarafindan gelecek cezalarla yorumlanir. Buna göre görülen rüyalarin daima hükümetle ilgili olaylar göz önünde tutularak yorumlanmasi lazimdir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen yildirim bir yere düstügünde azaba isarettir. Çünküyildirim ölüm manasinadir. Yildirim, hastaliga ve yaktigi kimse hakkinda yalan haberlere ve hosa gitmeyen sözlere isarettir.

Yildinm düstügü yerde faydali olan bir seyi yakarsa, borç ve oradaçikaracak kitliga isarettir. Yildirim, günah isleyen kimse için, korkuya ve ödenmesi gereken borçlara isarettir.

Yıldırım, feryat etmeye veya mahvolacak veya borçlanilacak büyük bir hususa isarettir. Yildirim düstügü yere zalim bir devlet baskaninin gelmesine isarettir.

Yildirim çetin bir ölüme, yangina, yikilma v.s. gibi seylere de isarettir. Hasta olan birisi evine yildinm düstügünü görse ölür. Kaybolmus bir kimsesivarsa, ölüm haberi gelir.

Rüyada görülen yildirim bir yere düstügünde azaba isarettir. Çünkü yildirim ölüm manasinadir. Yildirim, hastaliga ve yaktigi kimse hakkinda yalan haberiere ve hosa gitmeyen sözlere isarettir.

Yildirim düstügü yerde faydali olan bir seyi yakarsa, borç ve orada çikaracak kitliga isarettir. Yildirim, günah isleyen kimse için, korkuya ve ödenmesi gereken borçlara isarettir.

Yildirim, feryat etmeye veya mahvolacak veya borçlanilacak büyük bir hususa isarettir. Yildirim düstügü yere zalim bir devlet baskaninin gelmesine isarettir.

Yildirim çetin bir ölüme, yangina, yikilma vs. gibi seylere de isarettir. Hasta olan birisi evine yildrim düstügünü görse ölür. Kaybolmus bir kimsesi varsa, ölüm haberi gelir.

Evinde süphe verici bir durum varsa, oraya bir vali gelir ve o ev emniyet tarafindan nezaret altinda bulundurulur. Yildinmiarin birbiri ardinca evlere düstügünü görse, eskiyalarin gizlice halk içine girmelerine veya haci ile mücahidlerin gelmelerine ya da halka ödettirilecek borçlara isarettir.

Birbiri ardinca bag ve bahçelere düsen yildirimlar, afet, bela, vergi ve oraya zulüm ve fesadin istila etmesine isarettir. Yildirim, siddetli korkuya da isarettir.

Bir kimse rüyada bulundugu sehire yildirim düstügünü ve oralari yaktigini görse, devlet reisinin o sehire gelmesinden dolayi çikacak fesatliga veya o sehirde harp ya da kitlik olacagina isarettir.

Bazi tabirciler, yildirimin zararsiz bir sekilde düsmesi, devlet reisinin o sehire ilgi göstermesine isarettir, seklinde yorumlamislardir.

Evinde süphe verici bir durum varsa, oraya bir valigelir ve o ev emniyet tarafindan nezaret altinda bulundurulur.

Yıldırımların birbiri ardinca evlere düstügünü görse, eskiyalarin gizlice halkiçine girmelerine veya haci ile mücahidlerin gelmelerine ya da halka ödettirilecek borçlara isarettir.

Birbiri ardinca bag ve bahçelere düsen yildinmiar, afet, bela, vergi ve orayzulüm ve fesadin istila etmesine isarettir.

Yildirim, siddetli korkuya da isarettir. Bir kimse rüyada bulundugu sehiryildirim düstügünü ve oralari yaktigini görse, devlet reisinin o sehregelmesinden dolayi çikacak fesatliga veya o sehirde harp ya da kitlikolacagina isarettir.

Bazi tabirciler, yildirimin zararsiz bir sekilde düsmesi,devlet reisinin o sehre ilgi göstermesine isarettir, dediler. Yakında gelecek olan şaşırtıcı bir habere işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
457 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

1 Yorum

özlem
özlem
5 gün önce

Merhaba selamlar bu akşam sabaha karşı bir rüya gördüm istanbulda tek başına yaşıyorum ailem başka şehirde yaşıyor öncelikle ben ailemi ziyarete giderken o kapıdan eşikten eve girerken gökyüzünden yıldırım düştü evin tam altına değil tam olarak eve gırerken merdiven var onun altına hemen ççok şiddetli bir şekilde düştü ve ben uyandım sonra hemen gerisini görmedim cvp bekliyorum cok korktum

yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi