Rüyada Yalan Söylemek ve Yalan Söyleyen Birini Görmek Nedir?

Rüyada Yalan Söylemek, Yalan Söyleyen Birini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yalan söylemek dinde fesada, yalan şahitlik ve halk tarafından kusurlu bulunmaya yorulur. Yalan söylemek akıl noksanlığına, iftira etmeye, kurtuluşa ermemeye yorumlanır. Rüyasında yalan söylediğini görenin bazı konuşmalarında saçmalayacağını ifade eder. Yalan söylemek rüyası saygınlığın azalacağının işaretidir. Yapacağınız bazı işlerde şansız olacağınızı ifade eder. Bazı kere de rüyada yalan söylemek yalan yere şahitlik yapılacağına alamettir. Hayallerinizin gerçekleşmeyeceği anlamındadır.

Rüyada Yalanın Ortaya Çıkması: Ibn i Kesir e göre; Allah (C.C.) ve Resulallah (SAV) üzerine yalan söylediğini görmek, küfür ve büyük musibettir. Rüyada yalanın ortaya çıkması Aile hayatında ve iş hayatında bazı sıkıntılı durumlar ile karşılaşılacağına alamettir. Özellikle Allah (C.C.) Hazretleri üzerine yalan söylediğini gören, halkı aldatır ve Allah yolundan uzaklaşır. Yapmadığını yaptım ve görmediğini gördüm diyerek kendi nefsine yalan söylediğini görmek, sonunun kötü olmasına alamettir.

Bazı rüya tabircilerine göre rüyada yalan söylemek, birisinin aslinin kötülemek maksadıyla kötü bir kimsenin kendisinin sözünü işittiğini görse, o kimseden rivayetle bir söz nakledilir. Ve bu söz yayılır, Bir kimse rüyada Allah (C.C.) hakkında yalan söylediğini görse, o kimsenin akılsız ve ahmak birisi olduğuna işarettir. Rüyada yalan söyleyen birini görmek dünyada ise halk önünde itibarinin düşmesine delalet eder.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
178 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi