Rüyada Yağ Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yağ Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yağ görmek, mal, nimet, güzel bir eşe ve iyi bir söze işarettir. Kokusu bozuk ve kötü yağ görmek, ahlaksız bir kimseye , fasık bir adama ve çirkin bir söze işarettir. İnsanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere, Yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve işteki eksiklik ya da taşkınlığa, İçyağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe yorumlanır.

da yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

Kuyrukyağı sadık ve munis eşe, insana gönülden bağlı ve dostlara, Bitkisel yağ misafire ya da hastalığa, Kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yağını Çıkarmak, Zeytinyağı.)

Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır. Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

Hem kendi, hem de başka insanların hayatını kontrol altına almışsınız. Bol miktarda sıvı yağ görmek, mutluluğun işaretidir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yağ görmek, mal, nimet, güzel bir hanim ve iyi bir söze işarettir. Kokusu bozuk ve kötü yağ görmek, ahlaksız bir hanıma, fasik bir adama ve çirkin bir söze işarettir.

Renkleri güzel, temiz yağlar bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

Hem kendinizin, hem de başkalarının hayatını kontrol altına almak demektir. Mutluluk. Olarak da yorumlanır.

İslami Tabirlerde Rüyada Yağ Görmek

Ibni Şirin e göre; vücudunu her hangi bir yağla yağlanmış görmek, hastalık ile tabir olunur, israf etmeksizin başını yağladığını görmek sağlık ile tabir olunur.

Cabir ül Mağribi ye göre; yağ yemek ve onlarla yağlanmak ziynet ve sağlığa delalet eder. Rüyada bıyığını ve göğsünü yağladığını gören, yalan yere yemin eder.

Rüyada yağ görmek, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanır. Ağır yağlar ilim ve hikmetle tabir olunur.

İsmail El Es as a göre, yağların hepsi, zeytinyağı hariç, hüzne işarettir. Zeytinyağı yemek mala delildir.

Susam yağı görmek hayır ve menfaate, badem yağı görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder.

Cafer i Sadik a göre; güzel kokulu yağlar altı şekilde tabir olunur: Güzel es, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy.

Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yağlar üç şekilde tabir olunur: Ahlaksız es, kötü adam, çirkin söz.

Lütfen Rüyaya puan verin!
364 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi