Rüyada Terlik Görmek Ne Anlama Gelir? Neye İşarettir?

Rüyada Terlik Görmek Ne Anlama Gelir? Neye İşarettir?

Rüyada terlik görmek sevinç ve neşe manasına gelir. sında terlik gören kimse için, menfaate, rahatlığa ve yolculuğa çıkacağı söylenir. Çağdaş alimlere göre rüyada terlik boyun eğmek anlamına gelmektedir. Terlik görmek bir konuda birine boğun eğmek zorunda bırakılacağınız anlamına gelebilir. Bazen de terlik ufak tefek sıkıntı demektir.

İmam Nablusi rüyada terliği huzur ve mutluluk şeklinde tabir etmiştir. Nablusi'ye göre rüyada terlik gören; mutluluk verecek haberler almaya yorumlanır. Rüyasında terlik gören kimse, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürer. Türlü biçimi bulunan terlikler bazen de önemsiz can sıkıntısına yorumlanmaktadır.

Rüyada terlik görmek mutluluk verecek haberler alacağınıza yorumlanır. Bu rüyayı gören kimse, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürecek demektir. Renkli ve güzel terlikler görmek bereket ve neşeye yorumlanır. Terlik hizmetkâra, evin hanımına, güç, kuvvete, sevince, rahatlığa ve yolculuğa delalet eder.

Şimdi 9 farklı anlam ve yorumu bulunan rüyada terlikle ilgili açıklamalara bakalım:


1- Rüyada Beyaz Terlik Görmek

Beyaz terlikler, rüya sahibinin çıkacağı hayırlı bir yolculuğu işaret etmektedir. Bu yolculuğun maddi veya manevi anlamda bolluk ve bereketle geçeceğine işarettir. Rüyada beyaz terliklerin bazı kere de eve gelecek misafirlere yorumlanmaktadır. Bazen de beyaz terlik mutluluk ve sevinç verecek haberlere delalet eder.


2- Ayağından Terliği Çıkarmak

Rüyada ayağındaki çıkardığınızı çıkardığını görmek, memuriyete delalet eder. Bazende kazançlı bir işe girişileceğini ifade eder. Derler ki; terliği ayaktan çıkarmak işlerin yavaş yavaş yürümesidir.


3- Rüyada Kırmızı Terlik Görmek

Kırmızı terlik, mutluluk verecek haberler alacağınıza yorumlanır. Kırmızı terliklerle ilgili rüya gören kimse, huzurlu ve mutlu bir yaşam sürecek demektir. Renginden dolayı kırmızı terlikler güç ve kuvvet anlamına gelir. Aynı zamanda rüyasında kırmızı terliği gören menfaat bulur ve mal ve mülk elde eder.


4- Takunya Biçiminde Terlikler

Takunya biçiminde ki bir terliği giyerek, azimli bir halde yürümek, hacca gitmeye işarettir. Çünkü hacılar hac esnasında takunya giyerler.


5- Rüyada Siyah Terlik Görmek

Kişinin rüyasında siyah terlik görmesi, hizmetçi, zevce, eş, dadı, dost, ortak ve yolculukla tabir edilir. Aynı zamanda rüyasında siyah terlikler; toplum içinde saygınlığınızın artacağına işaret etmektedir. Bazı kerede siyah terlikler kardeşler hakkında vuku bulacak mutlu ve hayırlı gelişmelere rivayet edilir.


6- Rüyada Sarı Terlik Görmek

Sarı renkli terlikler duygusal biri olduğunuza yorumlanmaktadır. Sarı terliklerin görülmesi çok hassas ve duygulu birisi olduğunuzu ifade etmektedir. Her şeyi içinize atıp sıkıntı yapmayı bırakmanız gerektiğini ifade etmektedir.


7- Terlik Hediye Almak

Terlik almak; büyük bir hata yapacağınıza yorulur. Birinin size bir çift terliği hediye ettiğini görmek; bekârsanız evleneceğinize işarettir. Evli bir kimse içinse eşinin isteklerine boyun eğeceğine tabir edilir.


8- Ayağında Terlik Görmek

Rüyada ayağınızda terlik olduğunu görmek; ev içinde istenmeyen bir olayla karşılaşacağınıza yorulur. Tahta terlikler (takunya) görmek; muhtemelen kudret düşkünü ve kavgacı biri olacağınıza işarettir.


9- Renkli Terlikler

Renkli ve güzel terlikle yürümek bereket ve sürura, sevinç ve neşeye yorumlanır. Bazende renkli terlik hizmetkara, evin hanımına yorulur. Aynı zamanda rahatlığa, tatile ve yolculuğa delalet eder. Çok güzel terlikler bekar bayanlar için evlilik olarak yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
827 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi