Rüyada süpürmek ne demek?

Rüyada süpürmek ne demek?

Rüyada süpürmek; hizmetçiye işarettir. da ibadet etmek veya sevap kazanmak için bir yeri süpürdüğünü görmek, mala, halin güzelliğine, salâh ve sıdka delâlet eder. Rüyada bir mescid veya camiyi süpürdüğünü görmek kalbde Allah muhabbetinin tecellisine delâlet eder. Yine rüyada bir mahalli süpürerek süprüntüyü topladığını görmek, nezafete ve toplu mala delâlet eder.

Ibn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki: Rüyada evini süpürdüğünü görmek, malından bir kısmını zayi etmeye alâmettir. Rüyada temizlik için evini süpürdüğünü veya yıkadığını görmek, dünya ve ahiret saadetine, mesud ve bahtiyar olmaya delâlet eder.

Rüyada süpürmek, malın eksikligine ve geçim darligina isarettir. Ibni Sirin e göre, rüyada evini süpürdügünü gören, malinin bir kismini elinden çikarir. Bir rivayete göre süpürge hizmetçiye delalet eder. Bu rüyada görülecek iyi veya kötü hal hizmetçiye göre tabir olunur.

Kirmani ye göre, ibadet etmek veya sevap kazanmak için bir yeri süpürdügünü görmek, iyi hale ve mala delalet eder. Bir yeri süpürerek süprüntüyü topladigini görmek temizlige ve mal biriktirmege isarettir. Bir mescit veya cami süpürdügünü görmek kalbinde Allah (C.C) sevgisi olduguna delildir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada süpürmek, sanatkar, kirli ve pasli islerde bulunan kimse için hayra isarettir. Rüyada baska birisinin evini süpürdügünü gören kimse, o kimsenin malindan bir seye nail olur. Zenginler için rüyada süpürmek, fakirlige ve mallannda meydana gelecek eksiklige isarettir.

Rüyada bir başka kimsenin evini süpürdüğünü görmek, o kişinin mal ve servetinden istifadeye işarettir. Rüyada süpürmek,kirli ve paslı işlerde çalışanlar için helâl rızka delâlet eder.

Kişinin rüyada pislikleri süpürdüğünü görmesi, şerefli ve kıymetli bir zattan mala ve nimete erişeceğine işarettir. Rüyada kendi dükkanını süpürdüğünü görmek, dükkanda meydana gelecek değişikliğe işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1809 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi