Rüyada Rüzgar Görmek Nasıl Tabir edilir?

Rüyada Rüzgar Görmek Nasıl Tabir edilir?

Rüyada rüzgar görmek çeşitli şekillerde tabir olunur. Abdülgani Nablüsi'ye göre, da rüzgar görmek beş şekilde yorumlanır; Yolculuk, sevinç, hayatta değişiklik, evlenmek, doğum.

Rüyada lodos rüzgâr, hayatinin akışının değişeceğine, poyraz rüzgâr, şiddetli bir sevgiye, sam rüzgâr hastalığa ve sıkıntıya, güney rüzgâr sevinç ve mutluluğa delalet eder.

İbni Şirin'e göre; Rüyada şiddetli rüzgar estiğini görmek, o yer insanlarına korku vereceğine, agaçları kökünden sökecek derecede şiddetli rüzgâr estiğini görmek ise, yine o yer halkına salgın bir hastalık, kıtlık gibi bir bela bir musibet geleceğine delalet eder.

Kirmani'ye göre; sam rüzgâr yani sıcak rüzgâr görmek yakıcı hastalıklara ve soğuk kış rüzgâr görmek, soğuk hastalıklara ve orta derecede esen rüzgâr görmek ise, sağlığa yorumlanır. Agaçları çiçek açtıran bahar rüzgâr görmek ise, o yer halkının iyi haline işarettir.

Rüzgârın kendisini sürüklediğini görmek, uzun bir yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuktan ona menfaat ve iyilik geleceğine delalet eder.

Cabir ül Mağribi'ye göre; şiddetli bir rüzgârın kendisini yerden göğe doğru kaldırdığını görmek ecelinin yaklaştığına; rüzgârla havalandıktan sonra tekrar yere indiğini görmek, hasta olup tekrar iyileşeceğine delalet eder. Rüzgâra bindiğini görenin mertebesi yüksek olur.

Cafer-i Sadik; Rüyada rüzgar görmek sekiz şekilde yoruma tabi tutuyor; müjde, sözün geçmesi, mal, ölüm, azap, hastalık, iyileşme, rahatlık.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada rüzgar görmek, kuvvetine fayda ve zarar bakımından kendisinden aşağıdaki mahidkat üzerine kahır ve galebesinden dolayı sultana veya Devlet Başkanına işarettir.

Bazen de sultanın mülk ve askerine, yardımcılarına, emirlerin, askerlerin haberlerine işarettir.

Rüzgârın Süleyman (A.S.) in hizmet ve yardımında bulunduğu malumdur. Bazen batı tarafından esen rüzgâr, şiddetle estiği zamandaki sesinden, ağaçlan düşürdüğünden, gemileri batırdığından dolayı haraba ve afete işarettir. Çünkü Ad kavmini helak eden rüzgâr bu rüzgârdır.

Rüyada rüzgar görmek ne demektir?

Bazen de rahmet yüklü bulutları taşıyan rüzgâr, ucuzluk ve bolluğa, zafer ve müjdeye işarettir.

Bazen de rüyada rüzgar görmek, nezle ve baş ağrısı gibi salgın olan hastalığa işarettir. Bir kimse rüyada korku, tehlike ve karanlık olmaksızın rüzgârın kendisin yerinden alıp götürdüğünü görse, eğer ehil ise insanlara Amir olur yahut sanatında durgunluk ve elindeki mali geçersiz ise, sanatı revaç bulur.

Korkan bir insan rüyada, rüzgâr kendisini kaldırıp onunla beraber gitse, rüzgâr ile beraber karanlık toz, ses ve çiğlik gibi haller de varsa eğer rüyayı gören kimse gemide ise helak olur, bir hastalığı varsa derdi artar. Gemide olmayıp hastalığı da yoksa ona bir sıkıntı ve zahmet erişir.

Rüzgârın ağaçları kökünden çıkarması, duvarla yıkması, halkı veya hayvanları ya da yiyecekleri uçurması, veba, harp, fitne veya esaret gibi halkın içinde meydana çıkacak büyük bir belaya işarettir.

Rüyada samyeli rüzgar görmek hararetli hastalıklara, gök gürültüsü ile beraber olan rüzgâr, kuvvetle beraber kahredici sultana işarettir.

Bir kimseyi rüzgâr bir yerden diğer bir yere götürse o kimseye saltanat ve devlet isabet eder. Yahut o kimse bir daha dönemeyeceği bir yere yolculuk yapar.

Rüyada rüzgâr bir şehir veya Asker Üzerine esse, o şehrin halkı veya o asker harp halinde iseler helak olurlar.

Rüyada mutedil olarak esen rüzgar görmek hayır ve berekettir. Kuvvetli esen rüzgâr hükümdarın kendidir. Toz, toprakla esen rüzgâr harptir.

Rüzgârlar Allah Teâlâ Hazretleri tarafından müjdedir. Rüzgâr ile beraber hayra alamet olan bir şeyin bulunmaması o yerden bereketin gitmesine işarettir.

Rüzgârın sesi olması azap ve şiddettir. Rüyada şiddetli rüzgârın bir belde halkı üzerine estiğinin görülmesi, o rüzgârın kuvveti miktarınca o yer halkına erişecek korku ve şiddete işarettir.

Güneyden esen rüzgârın estiği yerde veba, hastalık veya ölümün meydana gelmesine işarettir. Bazı tabirciler de, güney rüzgârı yağmur ve rızıktır, dediler.

Rüyada malum taraflardan temiz rüzgar estiğini görmek esmesi güzel ve hoş haberlere ve rahmete işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
126 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi