Rüyada Küp Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Küp Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada küp görmek, evin esas idarecisi olan kadın ile tabir olunur. Kirmani ye göre, çöl ve sahrada küp görmek defineye; evde küp görmek zengin ev hanımına delalet eder. Evinde bir küp olup içindekinden halkın faydalandıklarını gören, hayır işlerine harcamak için mal toplar. Bir başka rivayete göre de: da küp bulmak, hanıma ve mal yığmaya işarettir.


Rüyada Küp Görmek Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen küp, evin idarecisine, onun mahzen ve dükkanına ve gebe hanımına işarettir. Küp hür bir kadındır. Şarap küpü, hazine bulmaktır, içinde su bulunduğu halde bir evin içindeki küp, zengin ve gamlı bir kadındır. Yol, üzerinde yapılan musluktaki su küpü, Allah yolunda çok infakta bulunan bir adamdır. İçinde sirke olan küp takva sahibi bir adamdır. içinde kaymak olan küp, mal sahibi bir adamdır. İçinde tarhana olan küp hasta bir kimsedir.

Rüyada küp görmek, evin idaresine, mahzenine, iş yerine veya hamile kadına işarettir. Rüyada şarap küpü görmek, hazine bulmaya işaret eder.


Rüyada Küp Bulmak

İçinde su bulunan küp bulmak, zengin ama hüzünlü bir kadına; içinde sirke bulunan küp, takva ehli bir insana işaret eder. Bekâr bir kimse rüyada küp bulduğunu görse, evlenir.

Evli bir kimse rüyada küp bulduğunu görse, varlıklı bir kimseden hayır ve menfaat görür. Rüyada küp bulmak, miras yemeye, rüya sahibinin malının artarak bereketleneceği anlamına gelmektedir.

Rüyada küp bulmak, karıya ve kocaya, eşe, dosta, evin idaresine, kişinin mahzenine, mal koyduğu depoya, dükkan veya iş yerine, kazanç ve menfaate ya da yolculuk yapmaya işarettir.


Rüyada Küp Kırmak

Rüyada elinde küp kırıldığını görmek, eşini boşamaya işaret eder. Bazen rüyada küp kırmak, helal ve harama dikkat edip etmediği şüpheli bir kimseye işaret eder. Kimi zaman da zengin fakat üzüntülü bir kadın olarak yorumlanır. Bazen ise hastalığa, üzüntüye ve pişmanlığa işaret eder.Yiyecek dolu küp, servet, akıl almaz zenginliktir. Küp kırmak ise eş veya sevgiliden ayrılmayı temsil eder.


Rüyada Küp Taşımak

Rüyada küp taşımak, rızka, yolculuğa, ticaret ve sanat erbabı için başarı ve genişliğe işaret eder. Rüyada taşınan küp evin yöneticisine, onun işyerine veya hamile eşine de işaret sayılır. Kimi zaman da serbest bir kadın olarak tanımlanır. Bazen da, iyilik yapan, hayır işleyen dinine bağlı bir kimseyi simgeler.


Rüyada İçi Dolu Küp Görmek

Bir kimse içinde sirke dolu bir küp görse, rüya sahibinin dinin emrettiği yolda yürüyeceğine işaret sayılır. Eğer içi kaymak dolu bir küp görürse, o kimsenin çok kısa zamanda malı artıp zenginleşeceğine hükmedilir. Şayet içi tarhana dolu bir küp görürse, rüya sahibinin hastalanacağına yorumlanır.

Bir kimse rüyada su dolu bir küp görse, rüya sahibinin haram yoldan mal elde edeceğine işaret sayılır. Şayet boş küpe su doldurduğunu görse, o kimsenin eşinin hamile olacağına hükmedilir. Eğer elindeki küpün kırıldığım görürse, rüyayı görenin eşi ile kavga edeceğine ve onun kalbini kıracağına yorumlanır.


Rüyada Eski Küp Görmek

Bazende rüyada eski bir küp görmek yoksul bir kimseye çağrışım yapar. Bir kimse çölde eski bir küp görse, rüya sahibinin beklenmedik bir yerden mirasa konacağına işaret eder. Eğer evin içinde eski bir küp görürse, o kimsenin dul zengin bir kimseyle gönül ilişkisi kuracağına hükmedilir. Şayet evinde eski bir küp olup içindekinden halkın fayadalandığına görse, rüya sahibinin hayırlı işler yapacağına ve adının hayırla anılacağına işaret sayılır.


Rüyada Küp Altın Görmek

Küp dolusu altın, sevgiliye, yardımcıya, insanın kendisiyle ferahlandığı hayra, üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Rüyada küp altın görmek, rızka, zevceye, evlada, ilme, hidayete yahut bizzat ziynet eşyasına da işaret eder

Küp, hür bir kadındır. Ondan su içmek için su istediğini ve onu bir küpe döktüğünü görse, hile ile bir mal elde eder ve o malı hanımına emanet eder.


Her küpün tabiri onun kıymetine göredir

Şarap küpü, hazine bulmaktır. İçinde su bulunduğu halde bir evin içindeki küp, zengin ve gamlı bir kadındır. Yol, üzerinde yapılan musluktaki su küpü, Allah yolunda çok intakta bulunan bir adamdır.

İçinde sirke olan küp takvâ sahibi bir adamdır. İçinde kaymak olan küp, artıcı ve fazlalaşıcı mal sahibi bir adamdır. İçinde tarhana olan küp hasta bir kimsedir.

Bir kimsenin rüyada bir kaba veya küp içine koyup sakladığını görmesi, si için mal biriktirmeye işarettir.

Kapalı sandık, küp, kese vb. içinde altın olduğunu görmek, mala işaret eder.

Rüyada küp görmek, rızka, bolluk ve berekete işarettir.

İçinde su, meyve suyu ve gıda maddesi bulunan küpler görmek, bolluk ve berekete işarettir.

Rüyada içine bal konan küp görmek, zengin, âlim cömert bir kimse ile yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
38 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi