Rüyada İsim Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada İsim Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada isim görmek halinin hayırlı olması ile tabir edilir. sahibi için mutluluk ve selamet içinde olacağı anlamına gelir. İsminin körlük ve aksaklık gibi âfat isimlerinden birine döndüğünü gören kimse o kötülüklere müptelâ olur.

Rüyada isminin değiştiğini görmek, bir durumdan başka bir duruma geçmeye işarettir.

Allah'ın isim ve sıfatlarıyla ilişkilendirilen (Abdullah, Abdurrahman, Abdülbaki vb.) isimlerle kendisine hitap edildiğini gören kimse, İlâhi rahmete, yardım ve ihsana erer veya bu isimdeki birinden iyilik görür.

Rüyada çocuk isim görmek yahut bir çocuğa isim koymak, hayırla anılmaya, insanlardan itibar görmeye işarettir.

Adının yırtıcı bir hayvan ismi olduğunu görmek, insanların yadırgayacağı işler yapmaya işarettir.

İsminin (kaya, demir, tunç gibi) maden isimleri veya zorluk ifade eden cisim ve sıfatlarla değiştiğini görmek, insanlara kaba davranmaya, kalp kırmaya işaret eder.

İsminin mahkeme kararıyla değiştirildiğini gören kimse, bekârsa evlenir, evli ise mirasa konar.

Rüyada birinin kendini ismiyle çağırdığını görmek, insanlar arasında itibar kazanmaya işarettir.

Rüyada isim görmek şayet görülen isim mana olarak iyi olması hayır, manasının kötüye delalet etmesi ise şerre yorumlanır.

Rüyada İsim ve Lakap Görmek

Birine lakap takmak, gıybet etmekle yorumlanır. Bir kimseye hoşlanmadığı lakabıyla seslendiğini görmek, açıktan günah işlemeye ve bundan dolayı kınanmaya işaret eder

Başka bir isimle çağrıldığını gören kimse, eğer çağrıldığı isim kötü bir isim ise büyük bir ayıp ve şiddetli bir hastalığına delâlet eder. Eğer güzel bir isimle çağrıldıysa, bu ismin mânâsının güzelliği derecesine göre yüceliğe, şerefe ve keramete nail olacağına delâlet eder.

Rüyada adinin başka bir isimle değiştiğini gören, yeni bir hayata baslar ve mutlu olur. Kendisinin başka bir adla çağrıldığını görmek, eğer çağrılan ad kötü bir ad ise, başına kötü bir is geleceğine; iyi bir ad ise delalet ettiği manaya göre bir hale uğrayacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada isim görmek halinin hayırlı olması ile işaret eder. Rüya sahibi mutlu ve selametle olur. Başka bir isimle çağırıldığını gören kimse, eğer çağırıldığı isim kötü bir isim ise büyük bir ayıp ve şiddetli bir hastalığına işaret eder.

Eğer güzel bir isimle çağrıldıysa, bu ismin manasının güzelliği derecesine göre yüceliğe şerefe ve keramete nail olacağına işaret eder. Rüyada adinin yanlış söylenmesi veya kendisinin başka bir isimle çağırıldığını görmek, bulunduğu ticari veya siyasi durumunun değişeceğine işarettir.

Rüyada ismini değiştirdiğini gören kimsenin halinin hayırlı olması ile işaret eder. Rüya sahibi mutlu ve selametle olur. Başka bir isimle çağrıldığını gören kimse, eğer çağrıldığı isim kötü bir isim ise büyük bir ayıp ve şiddetli bir hastalığına işaret eder. Eğer güzel bir isimle çağrıldıysa, bu ismin manasının güzelliği derecesine göre yüceliğe şerefe ve keramete nail olacağına işaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
97 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi