Rüyada Hafız Görmek

Rüyada Hafız Görmek Olmak Hafızlık Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada hafız görmek, yapılan duaların kabul gördüğüne delalet etmektedir. Ayrıca da hafız görmenin anlamı işlerin yolunda gideceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında hafız görmesi, sevinci, bol rızkı, esenliği ya da dileklerin kabul edileceğini gösterir. Bazen de rüyada hafız görmek, çıkılacak uzun bir yolculuk demektir. Rüyasında hafız gören mal biriktirir. Hafızı gören bir insan hafızın okuduğunu Kuran-ı Kerim'den herhangi bir sureyi okuduğunu da görürse Kuran sürelerindeki tabire de bakılmalıdır.

Rüyada Hafız Olmak

Rüyada hafız olmayı istemek insanlar içinde övgü görmeye, halk arasında saygın bir kişi olmaya işarettir. Rüyada hafız olduğunu görmek bol geçim için çok çalışmaya, şeref ve izzete delalettir. Bir yere hafız olarak gitmek oraya itibar kazandıracak bir şahsın gelmesine delalet eder. Caferi Sadik (RA)'a göre rüyada hafız olmak kadir ve kıymet, halk arasında itibar, makam, adalet demektir.

Rüyada Hafızlık Yaptığını Görmek

Kendini Kuran-ı Kerîm'i ezberlemiş ve hafız olmuş gören, bütün günahlarından sıyrılır. Kendisinin rüyada hafız olduğunu gören kimse, her türlü maksadına ereceğine yorulmaktadır. Günahlarından tövbe edip, Allah'a karşı salih bir kul olacağına Kuran-ı Kerimi bilmiyorsa Kuran okumayı öğrenmeye tabir edilir.

Rüyada birinin hafız olduğunu görmek

Bir kimse rüyasında başka birinin hafız bir kişi olmuş olduğunu görse, bu rüyası, onun itibar ve saygınlığının artacağına işaret eder şeklinde yorumlanır. Hafızı camiye girerken görmek, dualarının kabul edileceğine işarettir.

Rüyada Hafız Gibi Kuran Okumak

Rüyada hafız görmek muratla yorumlanır. Rüyada bir hafızı Kuran okurken gören, çok yakında muradına erer. Bazılarına göre; rüyada bir cami veya mescitte Kuran okuyan bir hafız görülmesi, keder ve sıkıntıdan kurtularak feraha çıkmaya işarettir.

Rüyada Hafızın Eve Gelmesi

Hafızı eve çağırtıp ona Kuran'ı Kerîm okutarak dinlediğinizi görmek, dünya ve ahiret işlerinizin yolunda olduğuna ve Allah'ın (C.C) bütün dua kapılarını açtığına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Kuran-ı Kerimi ezberleyen bir hafız görme rüyası çok iyi bir rüyadır.

Rüyada Hafızlık Yapmak

Rüyada bir camide hafız olduğunu görmek, her türlü murada ermeye sıkıntı ve kederden kurtulmaya işaret eder. Rüyada hafızlık yapmak rüya sahibinin çevresine iyi yolu göstereceğine delalet eder. Bu çevre, rüya sahibinin ları veya arkadaş çevresi olabilir. Rüya sahibi kişi, bir topluluğun düştüğü sorunları gidecektir. Rüyada hafızlık yapmak, rüya sahibinin yol göstereceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Hafız Dinlemek

Rüyasında hafızın sesini duyan kimse, kederden sıyrılır ve huzur hisseder. Bir kimse rüyada hafız dinlediğini görse, rüya sahibinin dünya işlerin bırakıp kendini dine vereceğine ve ahiretini kazanacağına işaret eder. Ya da o kişinin arzuladığı her şeye kavuşacağının işaretidir.

Rüyada Hafızla Konuştuğunu Görmek

Rüyada hafızla konuşmak kötülüklerden uzaklaşıp, her zaman salih kişilerle birlikte olacağına, çok büyük başarıların yakın zamanda elde edileceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında hafız biriyle konuşması hanesinde ve kazancında bereket göreceğine, yeni bir kararla birlikte işlerin yoluna gireceğine yorulmaktadır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
282 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi