makas

makas

Rüyada tırnak kesmek, malını, itibarını, güç ve imkanını korumaya, temiz olmayı, temizliğe uymayı ve temizliğin her çeşidini ifade eder. Güzel tırnaklar başarının işaretidir. Tırnak kesmek sünnete uymaya yahut borç vermeye yorumlanır. da tırnaklarını kestiğini gören kimse, sadaka-i fitresini verir.


Rüyada Tırnak Kesmek Anlamı ve Yorumu

Rüyada tırnağı kesmek, borcunun kolaylıkla ödeneceğine işarettir. Tırnaklarını kestiğini gören keder ve sıkıntıdan kurtulur, mal mülk sahibi olur. Çünkü, mal, mülk, mevki, makam, servet ve benzeri, dünyada elde edilebilecek tüm arzular, ancak sağlıkla değer kazanır.

İmam Abdulgani Nablusi'ye göre, rüyada tırnağını kesmek zaferdir. Rüyada tırnaklarını kesmek, Sünnet i Seniyyeye uymaktır, veya borç para vermek suretiyle malının kendisinden çıkmasıdır.

Sosyal hayatta tırnak kesmek, temizliğe uymanın gereklerindendir. Tırnaklarını kesmeyen, ya da onları temiz tutmayan kimsenin temizlikten söz etmesi düşünülemez. Hal böyle olunca rüyada tırnak kesmek rüya sahibi için sağlıklı, huzurlu bir hayat yaşayacağı anlamına gelmektedir.


Rüyada Başkasının Tırnağını Kesmek

Rüyada başka bir kimsenin tırnağını kestiğini görmek güç ve kuvvet sahibi olmaya, düşmanı yenip zafer elde etmeye, hayırlı olaylar ile karşılaşmaya yorulur. Rüyada başkasının tırnağını kesmek aynı zamanda hayır işlerinde bulunmaya, temiz amele yorumlanır. Başkasının tırnağını kesmek zor çözülecek olan bir sıkıntının son bulacağına, rahatlamaya de işaret eder.


Rüyada tırnakları kısa kesmek

Uzun zamandır üzüntü yaratan durumlardan kurtulup huzura ermeye, yeni başlangıçlara ve temiz hayata işaret eder. Rüyada tırnakları kısa kesmek, rüyayı gören kişinin, geçmişte yaşadığı ve kendisine her gün biraz daha acı ve rahatsızlık veren olaylardan ya da durumlardan kurtulacağı anlamına gelir.


Rüyada Tırnak Kesmek Neye İşarettir?

Rüyanızda tırnak kesmekle ilgili yapılan genel yorumlarda güç ve kuvvet simgelenmiştir. Kesilen tırnakla ilgili olarak güç ve kuvvet dışında, rakiplerinizle olan mücadele hakkında da tabirler bulunmaktadır. Hayatınızda size sıkıntı veren, bulunduğunuz ortamda sorunlar çıkaran kişilerden kurtulacağınıza işarettir.


Rüyada ayak tırnağını kesmek

Rüyada ayak tırnak kesmek hayırlı olan rüyalardan biri olup, güzel haberlere delalet olarak kabul edilir. Sıkıntıların sona ermesi anlamına gelen rüyada ayak tırnağını kesmek, aynı zamanda rakiplerinize karşı elde edilen zafer olarak da tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1350 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

2 Yorum

Nazan

Nazan

10 ay önce

Rüyamda tırnaklarımı çok derin kesiyordum ama kanamıyordu. Sonrada çok derin kesmiştim diye üzüldüm.

Erhan

Erhan

1 yıl önce

Rüyada zorla iki tarafından yakalanıp tırnağımi kestiler bu ne işaretidir

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi