Rüyada Boru Görmek

Rüyada Boru Görmek

da boru görmek, para kazanmak ve bereket anlamındadır. Rüyada boru çalmak, dedikoducu ve iftiracı birinin kişiliğinin ortaya çıkması anlamına gelir. Borudan su akmasını engellemek işlerin bozulmasına ve zarar edileceği demektir. Rüyada boru sesi duymak yalan nedeniyle kötü haber alacağınız anlamına gelir. Boru üretmek zorlukların sona ermesine ve işlerin iyiye gitmesine işaret eder.

Rüyada boru görmek, şan ve şöhrete; boru sesi işitmek bir hadiseye işarettir.

Cafer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki:
Rüyada boru çaldığını görmek, fena bir habere delâlet eder. Rüya sahibinin gizli sırrı meydana çıkar, yalan bir söz işitir, musibet ve belaya uğrar. gizli bir sırrı meydana çıkar, musibete ve derde uğrar.

Rüyada boru görmek genellikle haberdir. Evine su veya havagazı borusunu döşettiğini görmek memursa terfi edeceğine, tüccarsa malinin fazla para edeceğine, esnaf ise o yıl çok kar edeceğine, sanatçı ise eserlerinin beğenileceğine işarettir.

Rüyada Evdeki su borusundan harıl, harıl su aktığını görmek bol rızık ve berekete delalet eder.

Seyit S. Hüseyniye göre
Rüyasında bir boru çaldığını gören kimse fena bir haber alır, yalan işitir.

Rüyada soba borusu görmek, bir karamsarlığa düşüleceğine işaret eder. Soba borusu iş konusunda akılcı davranılmadığı için, işlerin bir türlü rayına girmemesini de gösterir ve kişinin daha çalışkan, daha pratik zekalı bir bakış açısına sahip olması gerektiğini bildirir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
298 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi